Esileht > üldine > Vatikanist.

Vatikanist.

Kuigi tänapäeval on bioloogilistes teadustes üks olulisemaid usutavuse ja usalduse kriteeriumeid artiklite uudsus, siis tihti meeldib mulle enam lugeda vanaaegset kirjandust. Siis lubati rohkem sõnu, lubati hullumeelsemaid katseid ja oli ka vähem viitamist. Ehk laisale vähem muret ja rohkem mõnu.

1964. aastal toimus Vatikani aedades, usun, et kuulus kui mitte kurikuulus konverents “Brain and Conscious Experience”.  (õigupoolest kutsuti seda vist õppenädalaks, professoridki õpivad veel!) Eccles oli üks peakorraldajatest ja ettekandjatest võiks välja tuua näiteks Libet, Penfield, Jasper ja Sperry.

Konverentsi sissejuhatuses tsiteeris Eccles Schrödingeri:

“I consider science an integrating part of our endevour to answer the one great philosophical question which embraces all others, the one that Plotinus expressd by his brief: who are we? ANd more than that: I consider this not only one of the tasks, but the task, of science the only one that really counts.”

Härrasid teadlaseid tervitas ka paavst Paul VI isiklikult ja tedagi tsiteeriksin: “But who does not see the close connection between the cerebral mechanisms, as they appear from the results of experimentation, and the higher process which concern the strictly spiritual activity of the soul?”

Jäägu see praegu sissejuhatuseks, varsti loodan tutvustada pühaparkides esitatud teadustöid-ja avastusi ka natuke lähemalt. Loen isegi neid meeleldi ikka ja jälle – tundub, et vanu raamatuid on ehk sobivamgi korduvalt, ikka ja jälle lugeda.

Advertisements
Rubriigid:üldine
  1. Jaan
    oktoober 12, 2008, 2:44 p.l.

    kohati ongi tänapäeva teadlaste (sh osati ka minu enda) viga, et nad teavad liiga vähe või suisa ignoreerivad aastakümnete eest tehtut ja mõeldut. ehk Juhan nüüd täidab vähemalt mõned meie lüngad.

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s