Esileht > visuaalsed illusioonid > midagi nägemismeelele ja nägemismeelest

midagi nägemismeelele ja nägemismeelest

teadvuseuurijad kasutavad teadvuse uurimiseks peamiselt meie nägemismeelt. üks oluline põhjus elle jaoks on, et meie nägemismeel on täiesti hämmastaval määral petetav ja ekslik. oleme juba tutvust teinud liikumise abil indutseeritud pimedusega, Troxleri efektiga ja ka Neckeri kuubikuga.

nüüd annan kõigile huvitatutele võimaluse endale ise mõni lemmik otsida – näiteks aadressil http://www.michaelbach.de/ot/ on pea 80 erinevat illusiooni, mida saab ise ka konfigureerida, näppida, lähemalt uurida ja mille kohta on palju huvitavat lisainformatsiooni. kindlasti asjalikum kui kuskilt eluportaalist paris hiltoni seikluste kohta lugeda.
teisel lehel valitakse aga iga aasta parim uus visuaalne illusioon, kusjuures esikolmiku tööd on iga aasta kohati täitsa hämmastavad – http://illusioncontest.neuralcorrelate.com/.

kõiki neid illusioone on tore vaadata ja nad on kahtlemata ka väga ägedad, kuid veelgi huvitavam, vähemalt minu jaoks, on aru saada, miks meil sellised illusoorsed tajuelamused tekivad. lisaks veenavad visuaalsed illusioonid selles, et see pilt meie silme ees pole mitte “seal väljas”, vaid pannakse ajus kokku. teadvus tekib ajus. aga kuidas, seda ei tea. veel mitte.

Advertisements
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s