Esileht > visuaalsed illusioonid > midagi nägemismeelele ja nägemismeelest

midagi nägemismeelele ja nägemismeelest

teadvuseuurijad kasutavad teadvuse uurimiseks peamiselt meie nägemismeelt. üks oluline põhjus elle jaoks on, et meie nägemismeel on täiesti hämmastaval määral petetav ja ekslik. oleme juba tutvust teinud liikumise abil indutseeritud pimedusega, Troxleri efektiga ja ka Neckeri kuubikuga.

nüüd annan kõigile huvitatutele võimaluse endale ise mõni lemmik otsida – näiteks aadressil http://www.michaelbach.de/ot/ on pea 80 erinevat illusiooni, mida saab ise ka konfigureerida, näppida, lähemalt uurida ja mille kohta on palju huvitavat lisainformatsiooni. kindlasti asjalikum kui kuskilt eluportaalist paris hiltoni seikluste kohta lugeda.
teisel lehel valitakse aga iga aasta parim uus visuaalne illusioon, kusjuures esikolmiku tööd on iga aasta kohati täitsa hämmastavad – http://illusioncontest.neuralcorrelate.com/.

kõiki neid illusioone on tore vaadata ja nad on kahtlemata ka väga ägedad, kuid veelgi huvitavam, vähemalt minu jaoks, on aru saada, miks meil sellised illusoorsed tajuelamused tekivad. lisaks veenavad visuaalsed illusioonid selles, et see pilt meie silme ees pole mitte “seal väljas”, vaid pannakse ajus kokku. teadvus tekib ajus. aga kuidas, seda ei tea. veel mitte.

Advertisements
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s