Esileht > inimlikud postitused > kui aastavahetus oleks 19. detsembril

kui aastavahetus oleks 19. detsembril

on tore olla Eestis, sest siin on juba mitu inimest isiklikult öelnud südantsoojendavaid sõnu selle blogiinitsiatiivi kohta. tänan teid kõiki, sest blogi on tore kirjutada ja mõtteid on vahva avaldada, aga veelgi meeldivam on, kui ka keegi teine nendes postitustes (vähemalt vahel) midagi leiab.

kuna teadusajakirjad Nature ja Science teevad juba oma aastakokkuvõtteid, siis ei oota ka mina mitte 2009. aasta alguseni, vaid võtan juba täna kokku sündmused, mis on toimunud möödunud aasta jooksul. osati on selles süüdi see, et täna oli ilmselt selle aasta viimane tõsine tööpäev, kus veetsin 4 tundi Tartus andekatele inimestele EEG time-frequency analüüsi õpetades, ja teiseltpoolt ka see, et sai käidud füüsikute jõulupeol (seos on segane, aga on olemas).

niisiis, pikema jututa, sel aastal said minu kui pisikese teadlase poolt tehtud järgmised teadusasjad:

– andsin kokku neli loengut, kolm neist ülikooli tasemel (kuulajate hulgas istus ka doktorikraadiga inimesi) EEG analüüsist, ühe HTGs kooliõpilastele teadvuseteadusest
– esinesin ühel konverentsil ja ühel kongressil suulise ettekandega
– konverentsil (pisem kui kongress) koguni modereerisin ühte sessiooni (mitte seetõttu, et ma vahva vennike olen, vaid seetõttu, et tegelik vastutav inimene jäi haigeks)
– sai rõvedalt palju mõeldud selle peale, mis see teadvus on ja kuidas teda uurida
– sai teadvust ka uuritud ja rahvusvahelistesse ajakirjadesse läkitatud kaks nende uuringute põhjal koostatud manuskripti
– need kaks manuskripti on aasta lõpuks nüüd ka vastavatesse ajakirjadesse aktsepteeritud
– sai käivitatud see tagasihoidlik tead(v)usblogi
– sai lõpetatud Berliini Humboldti Ülikool
– suutsin olla edukas ka rahuldava doktorikoha hankimisel

kui nüüd nii vaadata, siis olin rahuldavalt töökas ja piisavalt edukas. palju võtsin ette ja palju sai tehtud, aga samas ühegi tõeliselt suure asja otsa ei komistanud (ideedepoisse nagu oli, eriti tollel viimasel õhtueinel kahe väärt kaaslasega, mille kohta käis üks varasem postitus => ehk on lootus kunagi tulevikus midagi asjalikku teha). samuti sai vähem artikleid loetud, kui algselt plaanis oli. lisaks olen vahel natuke laisk, vaatan telekat, jalutan niisama, otsin internetist uusi Simpsonite osasid – seda kõike võiks vähem teha. ma ei arva, et peaksin ilmtingimata seetõttu vabaneva aja taaskord teadusesse rakendama: tegelikult tahaks veeta ka rohkem aega oma sõpradega, kes on kõik huvitavad inimesed huvitavate mõtete ja ideedega. tundub, et veedan üldse liiga palju arvutis, sest see läheb juba natuke imelikuks, kui vastavaid mõtteid siin blogilehekülgedel avaldan. aga homsest olen parem inimene! homsest on mul uus aasta, loodetavasti tuleb hea aasta ja hea saak!

ahjaa, emal ilmus äsja monograafia: “Üks Kirg, Kolm Mõõdet”. kõik, keda huvitab Eesti kultuurilugu, ajakirjanduslugu, ajalehed, Postimees, Jaan Tõnisson, Kusta Toom ja muud vahvad seltsilised, võiksid seda raamatut kindlasti vähemalt sirvida. Tähistage esmaspäeval, 22. detsembril ägedalt ka Jaan Tõnissoni 140. sünniaastapäeva; meie siin võtame sel puhul kindlasti vähemalt ühe koogi 🙂 on ju inimlik?

Advertisements
 1. Kristjan
  detsember 19, 2008, 1:45 p.l.

  Oled teinud m2rkimisv22rselt head t88d ja Sinu blogis on saanud minu lemmik internetilehekylg 🙂 gmaili ja tarkinvestor.ee j2rel avan alati teadvuse blogi, aga kaks esimest on kuidagi teistmoodi kohustused 🙂

  Head vana aasta l6ppu ja edukat uut!

 2. Jaan
  detsember 19, 2008, 8:31 p.l.

  aitäh! nagu postituses mainisin, on väga tore ja südantsoojendav, et sel blogil mõned truud lugejad on, kellepoolse lugemise, uudishimu ja kommentaarideta blogitegemine tunduvalt õõnsam töö oleks.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s