Esileht > inimlikud postitused > tähelepanekuid hõimlasearmastusest

tähelepanekuid hõimlasearmastusest

kes veel ei teadnud, siis mu phd-juhendaja on tšiilist. kõlab eksootilisena? mitte siin, max plancki aju-uuringute instituudi neurofüsioloogia osakonnas – siin on neid hulgi. kohati tundub, et neid on rohkem kui sakslasi ja samuti jääb vahel mulje, et osakonna ametlik keel pole mitte inglise vaid hispaania keel! nagu Juhan (ehk Juan, kui hispaania-päraseks minna) ütles – ei jää muud üle, kui ise ka hispaania keelt õppima hakata, muidu ei saa enam suurest osast jutuajamistest aru.

aga konkreetsemalt: mu juhendajal, kes ise on tšiilist, on üks phd-tudeng, kes on samuti tšiilist (mitte mina). lisaks sellele on tal hetkel siin ka tema enda phd-juhendaja, kes on otse loomulikult ka tšiilist. homme saabub aga siia mu juhendaja grupiga liituv post-doc, kes – arvasite ära – on ka tšiilist. tõepoolest, tunnen end siin natuke “outsiderina”. jääb vaid loota, et eestlased omavahel sama sõbralikud ja lahked on ja et meil kunagi samamoodi mõni maailma teaduse tippkeskus kambakesi hõivata õnnestub.

Advertisements
  1. jaanaru
    september 6, 2010, 6:38 p.l.

    täiendan selle postituse melanhoolset “üksindusenooti” teabega, et tänaseks päevaks oleme ühisel jõul selle instituudi tõepoolest juba korduvalt vallutanud: ühel korral oli instituudis korraga neli eestlast; kuue nädala vältel oli instituudis teadustöös korraga kolm eestlast; ja nii ka jätkub – septembrist on instituudis teadust tegemas korraga kaks eestlast (ja korraks kolm), novembrist aasta lõpuni on instituudis taas kolm eestlast. pole ju paha sellise väikese rahvuse kohta. tublid oleme!

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s