Esileht > inimlikud postitused > tähelepanekuid hõimlasearmastusest

tähelepanekuid hõimlasearmastusest

kes veel ei teadnud, siis mu phd-juhendaja on tšiilist. kõlab eksootilisena? mitte siin, max plancki aju-uuringute instituudi neurofüsioloogia osakonnas – siin on neid hulgi. kohati tundub, et neid on rohkem kui sakslasi ja samuti jääb vahel mulje, et osakonna ametlik keel pole mitte inglise vaid hispaania keel! nagu Juhan (ehk Juan, kui hispaania-päraseks minna) ütles – ei jää muud üle, kui ise ka hispaania keelt õppima hakata, muidu ei saa enam suurest osast jutuajamistest aru.

aga konkreetsemalt: mu juhendajal, kes ise on tšiilist, on üks phd-tudeng, kes on samuti tšiilist (mitte mina). lisaks sellele on tal hetkel siin ka tema enda phd-juhendaja, kes on otse loomulikult ka tšiilist. homme saabub aga siia mu juhendaja grupiga liituv post-doc, kes – arvasite ära – on ka tšiilist. tõepoolest, tunnen end siin natuke “outsiderina”. jääb vaid loota, et eestlased omavahel sama sõbralikud ja lahked on ja et meil kunagi samamoodi mõni maailma teaduse tippkeskus kambakesi hõivata õnnestub.

Advertisements
  1. jaanaru
    september 6, 2010, 6:38 p.l.

    täiendan selle postituse melanhoolset “üksindusenooti” teabega, et tänaseks päevaks oleme ühisel jõul selle instituudi tõepoolest juba korduvalt vallutanud: ühel korral oli instituudis korraga neli eestlast; kuue nädala vältel oli instituudis teadustöös korraga kolm eestlast; ja nii ka jätkub – septembrist on instituudis teadust tegemas korraga kaks eestlast (ja korraks kolm), novembrist aasta lõpuni on instituudis taas kolm eestlast. pole ju paha sellise väikese rahvuse kohta. tublid oleme!

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s