Esileht > ajuteadus, tehislik teadvus > kolm ja pool tundi

kolm ja pool tundi

nagu kirjutasin, on meil alates pühapäevast Ringberg-meeting. täna oli töögrupil, kuhu ma ka kuulun “pre-meeting”. kolm ja pool tundi sai arutatud ostsillatsioonide ja sünkroonsuse füüsikast ja molekulaarbioloogiast. mul polnud väga palju öelda. tüübid olid asjalikud (ja mina tegin asjaliku näo), aga kokkuvõttes pidime tõdema, et ega need ostsillatsioonide ja sünkroonsuse mehhanismid ikka väga selged pole. pole üldse selge, kas nad lihtsalt tekivad ajus, kuna aju on selline struktuur või on neil ka kindel funktsioon või nad tekkisid niisama, aga siis leiti neile ka funktsioon.
tore oli, et üks tüüp oma jutuga mulle Blue Brain Projecti meelde tuletas. tegu on projektiga, kus üritatakse kõigi teadaolevate detailide abil aju ja tema ühenduste kohta ehitada tehislikku aju: aju kohta on tuhandeid artikleid ja keegi ei tunne neid kõiki => kui see projekt valmis saab, siis on seal kõik need teadmised ühendatud. see projekt on hetke üks kõige vingemaid asju ajuteaduses, sest ta annab võimaluse uurida aju nendel tasemetel, millel seda muude meetodite abil vähemalt hetkel sugugi võimalik teha pole. ideaalis näeb asi mõne aasta pärast välja nii, et härrad ja prouad Lausanne’is jooksutavad selle tehisliku aju peal simulatsiooni ja tuhanded arvutid ja inimesed nende taga üle terve maailma analüüsivad sealt tulevaid andmeid (mulle meenutab natuke CERNi, aga eks targemad protesteerigu, kui vaja). usun, et on vähemalt paar blogilugejat küll, kes selle projekti kohta rohkem teada saada tahaksid, niisiis: http://bluebrain.epfl.ch/.
Et teha postitust blogi jaoks ka oluliseks: projekti tutvustava lehe FAQ viimane küsimus on “will consciousness emerge?“. vastus algab lausega “we really do not know” … tjah, nii see on

Advertisements
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s