Esileht > aju ja teadvus, üldine > oluline: dehaene jt uus töö

oluline: dehaene jt uus töö

kuu aega tagasi oli meil tänu välkkommentaatorile võimalus teada saada Stanislas Dehaene ja ta grupi uutest tulemustest (tegu oli väga populaarse postitusega – https://teadvus.wordpress.com/2009/02/14/stan-ja-tema-vestlused-cambridgeis/). Nüüd tean öelda, et see töö ilmub homme ajakirjas PLOS Biology!! Ootasin küll, et asi jõuab kõrgemale, st paremasse ajakirja, aga ilmselt Dehaene ja ta klikk mängivad selle peale, et “open access” ajakirja artiklit loevad rohkemad – tõepoolest, panen homme siia vastava viite, et kõik saaksid lugeda!!

igal juhul “journal clubis” pakkus üks vanamees nende tulemuste peale (mis on taaskord “liiga hilja”) välja, et Dehaene tööde järgi tähendab NCC mitte Neural Correlates of Consciousness, vaid Neural Consequences of Consciousness. seepeale pakkus professor Singer, et tuleks kirjutada selle pealkirjaga review neist paljudest töödest, kus teadvuse efektid hakkavad alates 250 millisekundist.

Advertisements
Rubriigid:aju ja teadvus, üldine
 1. ökul
  märts 16, 2009, 6:36 p.l.

  “Neural consequences…” on päris teravmeelne ja ehk ka tõelähedane (vanamees pole veel suupeale kukkunud). Ootame ametlikku PloS artiklit sellegipoolest suure huviga.
  Asjassepuutuv: Tartupeal liiguvad kuulujutud, et T. Bachmann’il on varsti C&C-s lühike kommentaarartikkel (mitte küll otseselt Dehaene’i kohta), kus samuti juttu teadvustamise viivisest reaalajas.

 2. Jaan
  märts 16, 2009, 7:05 p.l.

  küll oleks hea, kui too Tartu juttude kangelane Bachmann kunagi oma kommentaarartiklit ka teiste huvilistega jagaks!

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s