Esileht > aju ja teadvus, üldine > oluline: dehaene jt uus töö

oluline: dehaene jt uus töö

kuu aega tagasi oli meil tänu välkkommentaatorile võimalus teada saada Stanislas Dehaene ja ta grupi uutest tulemustest (tegu oli väga populaarse postitusega – https://teadvus.wordpress.com/2009/02/14/stan-ja-tema-vestlused-cambridgeis/). Nüüd tean öelda, et see töö ilmub homme ajakirjas PLOS Biology!! Ootasin küll, et asi jõuab kõrgemale, st paremasse ajakirja, aga ilmselt Dehaene ja ta klikk mängivad selle peale, et “open access” ajakirja artiklit loevad rohkemad – tõepoolest, panen homme siia vastava viite, et kõik saaksid lugeda!!

igal juhul “journal clubis” pakkus üks vanamees nende tulemuste peale (mis on taaskord “liiga hilja”) välja, et Dehaene tööde järgi tähendab NCC mitte Neural Correlates of Consciousness, vaid Neural Consequences of Consciousness. seepeale pakkus professor Singer, et tuleks kirjutada selle pealkirjaga review neist paljudest töödest, kus teadvuse efektid hakkavad alates 250 millisekundist.

Advertisements
Rubriigid:aju ja teadvus, üldine
 1. ökul
  märts 16, 2009, 6:36 p.l.

  “Neural consequences…” on päris teravmeelne ja ehk ka tõelähedane (vanamees pole veel suupeale kukkunud). Ootame ametlikku PloS artiklit sellegipoolest suure huviga.
  Asjassepuutuv: Tartupeal liiguvad kuulujutud, et T. Bachmann’il on varsti C&C-s lühike kommentaarartikkel (mitte küll otseselt Dehaene’i kohta), kus samuti juttu teadvustamise viivisest reaalajas.

 2. Jaan
  märts 16, 2009, 7:05 p.l.

  küll oleks hea, kui too Tartu juttude kangelane Bachmann kunagi oma kommentaarartiklit ka teiste huvilistega jagaks!

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s