Esileht > huvitavad küsimused, teadvuseteadus > leiutame jalgratast!

leiutame jalgratast!

mikrosakaadid ja muud kribulased silmaliigutused ei lase magada! mõte on järgnev: kui äkki tõepoolest on teadvustamine sõltuv või vähemalt seoses signaal-müra-suhtega, siis peaksid ju madalamad ruumisagedused teadvustuma kiiremini. lollil kombel leian ma sellest ideest vaid innustust, sest minu teada on tõesti nii, et madalamad ruumisagedused teadvustuvad kiiremini (kas isegi mitte meie oma professor Bachmann pole midagi taolist näidanud kvanditud nägudega?). ehk on teadvusliku coarse-to-fine töötluse põhjuseks tõepoolest see, et madalamad ruumisagedused ületavad vajaliku SNR taseme kiiremini, kõrgemad ruumisagedused aga vajavad vajaliku taseme ületamiseks lisainformatsiooni, mis tekitatakse /miniatuursete/ silmaliigutuste abil??

Advertisements
 1. ökul
  märts 23, 2009, 2:14 p.l.

  Kriitiline oleks selline katse, milles püütakse näidata, et madalate ruumisageduste kiirem teadvustamine on tõepoolest seoses silmaliigutustega, st et kui silmaliigutusi kontrollitakse (mõõdetakse), siis selgub, et madalamate sageduste eelisefekt tugevneb või nõrgeneb seoses silmaliigutuste muutusega. Või isegi nii, et teadvustamiskiirus madalate ja kõrgete sageduste vahel võrdsustub, kui välja noppida trialid, milles madalama ruumisagedusega stiimul esitati suuremaamplituudiliste silmaliigutuste ajal ja kõrgema ruumisagedusega stiimul väiksema-amplituudiliste silmaliigutuste ajal. (Teisisõnu, ruumisagedus stiimuli kontrastimuutustes ja ruumiamplituud silmaliigutustes viiakse “samasse skaalasse”.) Veel üks katse: kui ennetavalt juhtub tulema mikrosakaade enne kõrgsageduslikku stiimulit, siis peaks teadvustamiskiirus samuti suurenema? (Probleem: sakaadilise allasurumise segavad mõjud.)

 2. Jaan
  märts 23, 2009, 6:31 p.l.

  on võimalik, et madalate ruumisageduste teadvustamiseks polegi tarvis silmaliigutusi (kuna nad on niigi piisavalt kõrge SNRiga); sel juhul oleks ennustus, et kõrgemate ruumisageduste teadvustamise kiirus on seotud silmaliigutuste hulgaga (kuna silmaliigutuste hulk on seotud saadava informatsiooni kogusega)

 3. öökull
  märts 24, 2009, 1:40 p.l.

  mõte oli ka selles, et kui teha mõnevõrra suurema amplituudiga silmaliigutusi, siis see peaks ka mõnevõrra rohkem madalama ruumisagedusega patternide SNR-t vähendama ja teadvustamise halvenemisele viima. See otsesemalt näitaks silmaliigutuste ja teadvustamiseks vajaliku piisava SRN seost.

 4. Jaan
  märts 25, 2009, 11:10 e.l.

  yes, trikk seisneb sisendi SNRi või muul moel informatsiooni kvantifitseerimises

 5. jaanaru
  märts 25, 2009, 3:24 p.l.

  mõtlesin paar päeva, et olen jõle originaalne oma pakkumisega, et “globaalne enne lokaalset” efekti võib selgitada silmaliigutustega. nüüd, taaskord M.Rucci 2008. aasta ülevaateartiklit lugedes näen, et ta on seda sama asja pakkunud juba tookord (niisiis, taaskord on Rucci meie ideed tulevikutelepaatia abil röövinud). igal juhul pole seda senini veel testitud, kas “global precedence effect” on seotud miniatuursete silmaliigutustega või ei JA keegi pole üritanud sisendi SNRi, selle silmaliigutustega seotud kõrgendamist ja teadvust omavahel siduda.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s