Esileht > muu sodi, teadvuseteadus, TNK > Vabandan tiheduse eest, aga

Vabandan tiheduse eest, aga

vist olen liiga palju mõtlema hakanud – igal juhul tekib uusi ideid selle blogi jaoks juba liiga tihti:

kui madalaid ruumisagedusi teadvustatakse varem kui kõrgeid, siis kas
1) on vähemalt osa TNK tööde ajalistest erinevustest selgitatav pelgalt selle fakti abil (osades töödes on madalamad sagedused – seal leitakse TNK varem)??
2) on võimalik eksperimentaalselt näidata, et TNK nihkub ajas nullpunktile lähemale (kui lähedale??), kui muuta sihtobjekti ruumisagedusi madalamaks??

Advertisements
  1. öökull
    märts 25, 2009, 5:55 p.l.

    1) TASUB EKSPERIMENTAALSET KONTROLLIMIST; osalt saaks vaadata ka meetodikirjeldustest stiimulite parameetreid; samas A & B töödes olid ruumisagedused kõrged…
    2) idem
    3) metoodiline probleem: ruumisageduste muutumisega seoses ei pruugi samal ajal tehtav intensiivsuse muutmine või muu impoverishment (nt et teha teadvuslävele lähedasemaks) eri sagedusribade infot enam proportsionaalselt muuta. Teisisõnu, stiimulit nõrgestades (et teadvuslävesid uurida saaks) me muudame loomuliku “global precedence” efekti ära. Ja saame tulemuse, mis ei kehti “normaalsete” madal vs kõrge ruumisagedus stiimulite suhtes. Aga seda saab ehk vältida normaalse kontrastiga stiimuleid teadvustamise reaktsiooniaja katses kasutades? Veel probleem: erinevate spektriosade energia on erinev; kontrollida tuleb ka ruumisagedusele omistatavat efekti, mis võib olla tegelikult energia artefakt. Jämedakoelisi ja peenekoelisi ruumistiimuleid tuleks siis energeetiliselt tasakaalustada, enne kui katsetama asuda. (Ja siis juhtubki, et efekti enam pole ;-))

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s