Esileht > muu sodi, teadvuseteadus, TNK > Vabandan tiheduse eest, aga

Vabandan tiheduse eest, aga

vist olen liiga palju mõtlema hakanud – igal juhul tekib uusi ideid selle blogi jaoks juba liiga tihti:

kui madalaid ruumisagedusi teadvustatakse varem kui kõrgeid, siis kas
1) on vähemalt osa TNK tööde ajalistest erinevustest selgitatav pelgalt selle fakti abil (osades töödes on madalamad sagedused – seal leitakse TNK varem)??
2) on võimalik eksperimentaalselt näidata, et TNK nihkub ajas nullpunktile lähemale (kui lähedale??), kui muuta sihtobjekti ruumisagedusi madalamaks??

Advertisements
  1. öökull
    märts 25, 2009, 5:55 p.l.

    1) TASUB EKSPERIMENTAALSET KONTROLLIMIST; osalt saaks vaadata ka meetodikirjeldustest stiimulite parameetreid; samas A & B töödes olid ruumisagedused kõrged…
    2) idem
    3) metoodiline probleem: ruumisageduste muutumisega seoses ei pruugi samal ajal tehtav intensiivsuse muutmine või muu impoverishment (nt et teha teadvuslävele lähedasemaks) eri sagedusribade infot enam proportsionaalselt muuta. Teisisõnu, stiimulit nõrgestades (et teadvuslävesid uurida saaks) me muudame loomuliku “global precedence” efekti ära. Ja saame tulemuse, mis ei kehti “normaalsete” madal vs kõrge ruumisagedus stiimulite suhtes. Aga seda saab ehk vältida normaalse kontrastiga stiimuleid teadvustamise reaktsiooniaja katses kasutades? Veel probleem: erinevate spektriosade energia on erinev; kontrollida tuleb ka ruumisagedusele omistatavat efekti, mis võib olla tegelikult energia artefakt. Jämedakoelisi ja peenekoelisi ruumistiimuleid tuleks siis energeetiliselt tasakaalustada, enne kui katsetama asuda. (Ja siis juhtubki, et efekti enam pole ;-))

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s