Esileht > 1 > kainestavad sõnad?

kainestavad sõnad?

mina ja mõned teised oleme vahel liiga optimistlikud teadvuse probleemi lahendamise suhtes. siin natuke kainestavat külma vett ühe läbi aegade kõige olulisema neurobioloogi ja Nobeli auhinna võitja Santiago Ramon y Cajali (1898) poolt:

There is no doubt that the human mind is fundamentally incapable of solving these formidable problems (the origin of life, nature of matter, origin of movement, and appearance of consciousness).

aga ega fanaatikuid sellised sõnad (kahjuks) ei pidurda.

Advertisements
Rubriigid:1
 1. Bachmann
  aprill 18, 2009, 12:13 p.l.

  Võimalik perspektiivitus saamaks teada olemust ei pea ära võtma rahulolu omaduste ja toimimiskarakteristikute uurimisteel saadavatest üha uutest põnevatest tulemustest.

 2. jaanaru
  aprill 18, 2009, 12:28 p.l.

  “that’s the spirit!”

 3. Kristjan
  mai 8, 2010, 12:42 p.l.

  Kummitab üks tsitaat Kurt Gödeli poolt: “Either mathematics is too big for the human mind or the human mind is more than a machine.”

 4. talvik
  mai 8, 2010, 9:22 p.l.

  Albert Einsteini teatakse olevat väitnud: “The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them.”
  .
  Ajaloost on teada näiteid probleemidest, mida usuti olevat lahendamatud, kuid ikka on leidunud keegi, kes ei usu, et igiliikurit pole võimalik leiutada või ajas rännata. Tõsi küll, igiliikuri projekte juba sadakond aastat enam vastu ei võeta ega läbi ei vaadata, aga ma ei usu, et see ühte idealisti tõsiselt takistaks. Muidu elaksime endiselt koopas ja joonistaksime pildikesi koopaseinale järeltulevatele põlvedele.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s