Esileht > inimlikud postitused > Teadvuseteadus Berliinis: osa 2

Teadvuseteadus Berliinis: osa 2

täna on päev taas väga pikale läinud, nii et lisan ainult parimad palad:

koomateaduse sümpoosiumi lõppakordiks oli 15 ettekande jada, millest iga pikkuseks oli määratud ranged 8 minutit. esimene esineja … 70. aastane vanamees Bukarestist. Mainisin kohe kaaskuulajale, et see ei saa hästi lõppeda. see ei tahtnud aga üldse lõppeda. vanamees luges mõnusalt oma slaididelt infot maha. jutt oli monotoonne. 8 minutit sai täis, kell kõlas, vanamees luges rahulikult edasi – ei mingit muutust hääletoonis või tempos. umbes kolm minutit lubati tal veel viisakalt segamatult rääkida, siis koputas sümpoosiumi juht korduvalt oma mikrofonile … vanamees tõstis pilgu, vaatas korra ringi … ja luges oma slaide edasi. nii veel paar minutit, kuni sümpoosiumi juht talle oma mikrofonist ütles “palun, pöörduge järelduste juurde, meil on siin tihe ajakava”. vanamees tõstis pilgu, vaatas ringi, ohkas korra … rääkis oma juttu edasi. nagu mingi masin. lõpuks suruti ta alla ülevoolava ja marulise aplausiga, mis ta jutu katkestas.

algas ka teadvuseteaduse konverents. eestlaste maffia on hästi esindatud: professor Bachmann, Pilleriin Sikka Soomest, Bruno Mölder Tartust, neiu RR ja mina ise. arvestades rahvaarvu, on eestlased kindlasti sellel konverentsil kõige paremini esindatud.

Tononi pidas tunniajase loengu oma integreeritud informatsiooni teooriast. tema teooria kohaselt ongi teadvus integreeritud informatsioon: teadvustatud kogemus on tohutult informatiivne, aga ta on samas ka integreeritud. Need kaks aktsioomi (teadvus on informatiivne; teadvus on integreeritud) on teooria jaoks kesksed ja väga intuitiivsed, kuid kogu teooria matemaatiline arendus on küsitav – miks peaks just selline matemaatiline raamistik, mida Tononi kasutab, olema parim, mille sees teadvust uurida ja mõista? õnneks on ka Tononi ise arvamusel, et “a theory without experiments is lame”. ainus probleem on see, et pole selge, kuidas on võimalik Tononi teooriat eksperimentaalselt testida. tütarlaste sõnade kohaselt oli tal endiselt kena hääl.

Advertisements
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s