Esileht > inimlikud postitused > Mida SINA arvad teadvuse probleemist?

Mida SINA arvad teadvuse probleemist?

Kuna blogi on kogunud mitmeid erinevaid lugejaid ja jälgijaid, siis oleks huvitav teada, mida erinevad külastajad teadvuse suurest probleemist tegelikult arvavad. Andke oma hääl:

Advertisements
 1. kristjan
  juuli 21, 2009, 11:45 e.l.

  Kuigi sellest on vist juba räägitud, siis Jaan ja Talis võiksid siiski enda vastuse põhjendused ka kirja panna.

 2. ökul
  juuli 21, 2009, 9:57 p.l.

  Ei tea, kas on naljakas:
  … on lahendatav ja seega viib teadusliku maailmapildi raamide laienemiseni, kuigi kvantfüüsika annab seejärel oma uue lahenduse, näidates, et probleem on põhimõtteliselt lahendamatu. Seega on pseudoprobleem ja pole mitte kellegi tõsiseltvõetav probleem.
  ;-):-):-(

  Moraal: on igikestev millelegi lähenemise protsess täis vaidlust ja eriarvamusi. Ühesõnaga tavaline teadus. Mis aga teha siis, kui TAVALISELE teadusele polegi probleemi lahendamine jõukohane?

  Asjalikumalt: selline arvamuste jaotus nagu seni, oli ilmselt oodatav, eeldades ennast teadvat blogi kasutajaskonna akadeemilisi ja huvivaldkondlikke foone.

 3. Jaan
  juuli 27, 2009, 5:51 e.l.

  niisiis, üle poole hääletanutest arvab, et teadvuse suur probleem viib tänapäeva teaduse raamide laiendamiseni. ma ise tegin natuke pettust ja hääletasin erinevatest arvutitest kaks korda – üks kord selle poolt, et probleem on lahendatav tänapäeva ajuteaduse meetoditega (oleme teinud palju huvitavaid avastusi + varemgi on olnud suurte probleemide lahendused tegelikult imelihtsad), teine kord nõustusin üldsuse arvamusega, et ehk probleem polegi tänapäeva teaduse raames lahendatav (teadvuse probleem vähemalt tundub eriline + tundub võimatu, et aju keemilistest-füüsikalistest protsessidest tekib kvalitatiivne kogemus + senised katsed teda lahendada on jäänud viljatuks, hoolimata sellest et temaga on maadelnud maailma kõige nupukamad teadlased).

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s