Esileht > Üritused > Suvel koolis

Suvel koolis

Tervitused Tšiilist!

Ei, blogipidaja ei puhka – just Tšiili pealinnas Santiagos toimub meil suvekool Brain Clocks and Rhythms – siit viitelt saab rohkem informatsiooni selle ürituse kohta. Umbes kümme õpilast Euroopast, 20 Tšiilist ja 15 rahvusvaheliselt tunnustatud õppejõudu uurivad koos aju ja organismi erinevaid rütme ja seda, kuidas need erinevad rütmid erinevatel skaaladel (ööpäevastest rütmidest millisekundite jooksul toimuvate gammarütmideni) omavahel seotud, sarnased ja erinevad on. Õppejõud on tõesti tasemel – näiteks Wolf Singer, Charles Schröder, Ole Jensen, Matthew Wilson ja Andreas Kleinschmidt. Kava on tihe – iga päev hommikul 9.30st õhtul 18-19ni. Edasiste päevade jooksul raporteerin siia ka põnevaid arutatud sisusid, nii et kui huvi on, siis hoidke silm peal!

Tšiilist – siin on päeval pluss 35 kraadi! seda on palju, arvestades, et veel mõnekümne tunni eest olin Eestis, kus oli -20 kraadi! Minu jaoks on kõige rohkem teistmoodi puud – igal pool palmid, kaasa arvatud Tšiili palmid, mis kasvavad vaid … Tšiilis. Hotelli katusel on bassein, kuhu aga tihti ei jõua, kuna suvekooli ajakava on ju tihe. Santiagot piiravad Andid, mille lumised tipud paistavad isegi basseini. On ka eriline Tšiili tants, mida peaväljakul tantsitakse. Palju koeri jookseb ringi – omanikuta, aga õnneliku näoga. Linnud on ka teistmoodi. Rahaks on Tšiili peeso, mida ühe Euro eest saab umbes 720. Inimesed tunduvad olevat õnnelikud ja lühikesed – sobiksin siia hästi, kui siin vaid nii palav poleks.

Advertisements
Rubriigid:Üritused
  1. Teaduspolitsei
    jaanuar 4, 2010, 11:17 p.l.

    Ega vist ikka puhkab jalga küll basseini ääres Wolfgangi segatud kokteilid näpus ja pilk päikeseprillide varjust suplevatel totsidel, kelle tarkus on nappide bikiinide alt parimate uute kuvamismeetodite abil hästi näha.

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s