Esileht > ajuteadus, Üritused > Suvel koolis: Teadmised 2

Suvel koolis: Teadmised 2

Siin on endiselt palav ja Andide tipud on endiselt lumised.

Täna pidas loengut Ole Jensen, kes on tuntuks saanud kui tehniliselt väga taiplik ajuandmete uurija, kes suudab igas töös kastanid tulest välja tuua ja uute analüüsimeetoditega uusi teadmisi luua. täna ta pakkus välja huvitavatest ja uutest ideedest muuhulgas ka järgmisi:
alfasageduslik aktiivsus on aktiivne pidurdusprotsess: et omavahel ajus siduda õiged üksused, peab pidurdama kõiki teisi üksuseid ja see toimub alfasagedusliku aktiivsuse abil (katsun talt vabal hetkel küsida, kas see poleks mitte liiga energiakulukas – naiivselt mõeldes tundub olevat tobe kõike mittevajalikku allasuruda)
aeglased lained (nt aeglane negatiivsus) tekivad ERPs alfalainetuse asümmeetria tõttu ja sellest võib ka järeldada, et aeglased lained väljenduvad alfasageduslikke töötlusprotsesse (mudel selle kohta, kuidas ühest teine tekib, on välja pakutud siin – http://www.jneurosci.org/cgi/content/abstract/28/31/7781, hiljutine PNASi töö selle mudeliga on siin – http://www.pnas.org/content/early/2009/12/15/0908821107.abstract). Charles Schröder pidas ideid väga huvitavaks (ja nad arutasid neid hiljem Olega veel pikalt), kuid esialgu pooldas seda, et aeglane ERP tekib mingi madalasagedusliku aktiivsuse resettimisel.

Saabus ka Wolf Singer, kes otse lennuki pealt tulnuna polnud kõige värskem esineja ja eks ta pajatas oma tavalist juttu sellest, kuidas sünkroonsus ajus erinevaid neuronipopulatsioone seob. Märksõna tundub olevat ka vaadata aju kui small world networki. Uutest (ja ehk peagi Neuronis ilmuvatest) tulemustest selgub ka, et üksikneuronite aktsioonipotentsiaalide järjestusest ühe gammatsükli ajal on võimalik välja lugeda esitatud stiimuli identiteeti. Lõpuks esitas ta ka tugevaid argumente selle toetuseks, et skisofreenia on seotud tavalisest hälbivate sünkroniseerimisprotsessidega ja ehk koguni põhjustatud nende poolt. Need argumendid ilmuvad peagi ülevaateajakirjas Nature Reviews Neuroscience.

Saabus ka Matthew Wilson, kes tundus olevat tohutult muhe kuju ja kellelt kuulen rohkem juba homme. Homme tõotab tulla väga pikk ja väga tõsine tööpäev, kuid neljapäev on see-eest ekskursioon Andidesse … päikese ja grilllihaga.

Advertisements
Rubriigid:ajuteadus, Üritused
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s