Esileht > aju ja teadvus, erilised teadvusseisundid, viited > Tononi ütleb: üldnarkoosis kaob aju integratsioonivõime

Tononi ütleb: üldnarkoosis kaob aju integratsioonivõime

Nagu aimata oligi, huvitas Tononit, kelle teadvuseteooriast oleme rääkinud ja mis seisneb informatsiooni integreerimises, mis juhtub ajuga siis, kui ta on üldnarkoosi all, kus isikul ei ole teadvust. Miks kaob teadvus üldnarkoosi korral? Tononi jt on oma väga tuntud töös uurinud, mis juhtub ajuga sügava une korral ja näidanud, et TMSi-impulss tekitab korteksis vähem aktiivsuslaineid – seda näidati TMSi kombineerimisel EEGga. Loogiline oli oodata, et nad üritavad sama meetodiga uurida ka üldnarkoosi ja nüüd on see hetk käes – töö on avaldamisel PNASis: http://www.pnas.org/content/early/2010/01/22/0913008107.abstract. Nad suudavad näidata, et üldnarkoosi korral on muutus ajus sama – TMSi poolt tekitatud aktiivsuslaine levi on üldnarkoosi korral tunduvalt piiratum kui teadvuseseisundi puhul. Muidugi pakuvad nad ka välja, et TMS-EEG kombinatsiooni võiks kasutada teadvuseseisundite otsimiseks vegetatiivses seisundis olevate patsientide korral – oluline probleem, millest rääkisime siin. Mina arvan, et peaks ju lihtsamalt ka saama, aga Tononi ja teiste töö üldnarkoosi kohta on sellegi poolest põnev lugeda – TMS+EEG suudab aju kohta näidata põnevaid asju ja selle meetodi potentsiaal pole veel ammendatud.

Advertisements
 1. nodsu
  jaanuar 26, 2010, 12:42 p.l.

  Ma olen tähele pannud, et kaob ka jooksmisvõime ja ruigamisvõime

 2. jaanaru
  jaanuar 26, 2010, 1:43 p.l.

  😀 tõsi ta on, et pealkirja üle võib head nalja heita. tundub, et ruigamiseks on tarvis, et aju integreeriks informatsiooni? (uurigemgi nüüdsest “ruigamise neuronaalseid korrelaate”)

 3. Märt
  jaanuar 26, 2010, 3:48 p.l.

  Kõik üldnarkoosid ei mõjuta ajulaineid ühtemoodi. Ei leidnud esialgu tööd üles aga näiteks delta lainetele on mõju väga aine spetsiifiline.

 4. Jaan
  jaanuar 26, 2010, 3:54 p.l.

  õige tähelepanek, mille leiab ka postituses viidatud tööst

 5. Märt
  jaanuar 26, 2010, 9:38 p.l.

  Muidu see töö mida sa viitasid vajas vähemalt 10 dollarit.

 6. Jaan
  jaanuar 26, 2010, 10:36 p.l.

  teeme nagu alati: kui keegi tahab mõnda tööd kätte saada, aga ise ligi ei pääse, siis võtku minuga ühendust – jaan punkt aru ät gmail.com

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s