Esileht > aju ja teadvus, viited > Sa ei leia teadvust ajust !?

Sa ei leia teadvust ajust !?

… arvab Ray Tallis NewScientisti artiklis – http://www.newscientist.com/article/mg20527427.100-you-wont-find-consciousness-in-the-brain.html?full=true. Kommentaarid ja mõtted artikli kohta on teretulnud. Samuti võib lugeda natuke artikli all peituvates kommentaarides kerkivaid diskussioone. Võib muidugi ka lisada, et blogipidajate arvamus selle artikli autori omaga ei ühti.

Advertisements
Rubriigid:aju ja teadvus, viited
 1. veebruar 3, 2010, 11:27 e.l.

  See pealkiri on eksitav. Minu arust keegi neist ei arva seal, et teadvus ei teki ajus. Nad lihtsalt jutustavad sellest, et isegi kui meil on täielik arusaam kõikidest elektrivoogudest, ühendustest, informatsiooniteooriast ja muus jamast, mis moodustavad aju ja teadvuse, siis see jääb ikkagi kaugeks sellest, mis on teadvusel olemine ja maailma “kogemine”.

 2. jaanaru
  veebruar 3, 2010, 11:38 e.l.

  eks autor valis ikka pealkirja ise (ja eks NewScientisti tüübid utsitasid tagant võimalikult provotseeriv olema), aga mina lihtsalt tõlkisin.
  Muidu seletuslik lõhe (explanatory gap) ei ole mingi uus “avastus” ja Ray Tallis sellega seotud pole – näiteks Joseph Levine juures leiab selle termini ja arutluse juba 1983. aastal

 3. endelpoder
  veebruar 4, 2010, 7:11 p.l.

  Seda motet voib vist sonastada ka nii: ykskoik kui palju sa oma vaikseid ja teaduslikke probleeme ara lahendad, Suur Probleem jaab ikka lahendamata. Ja ega see mingi uudis toesti pole.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s