Esileht > aju ja teadvus, viited > Sa ei leia teadvust ajust !?

Sa ei leia teadvust ajust !?

… arvab Ray Tallis NewScientisti artiklis – http://www.newscientist.com/article/mg20527427.100-you-wont-find-consciousness-in-the-brain.html?full=true. Kommentaarid ja mõtted artikli kohta on teretulnud. Samuti võib lugeda natuke artikli all peituvates kommentaarides kerkivaid diskussioone. Võib muidugi ka lisada, et blogipidajate arvamus selle artikli autori omaga ei ühti.

Advertisements
Rubriigid:aju ja teadvus, viited
 1. veebruar 3, 2010, 11:27 e.l.

  See pealkiri on eksitav. Minu arust keegi neist ei arva seal, et teadvus ei teki ajus. Nad lihtsalt jutustavad sellest, et isegi kui meil on täielik arusaam kõikidest elektrivoogudest, ühendustest, informatsiooniteooriast ja muus jamast, mis moodustavad aju ja teadvuse, siis see jääb ikkagi kaugeks sellest, mis on teadvusel olemine ja maailma “kogemine”.

 2. jaanaru
  veebruar 3, 2010, 11:38 e.l.

  eks autor valis ikka pealkirja ise (ja eks NewScientisti tüübid utsitasid tagant võimalikult provotseeriv olema), aga mina lihtsalt tõlkisin.
  Muidu seletuslik lõhe (explanatory gap) ei ole mingi uus “avastus” ja Ray Tallis sellega seotud pole – näiteks Joseph Levine juures leiab selle termini ja arutluse juba 1983. aastal

 3. endelpoder
  veebruar 4, 2010, 7:11 p.l.

  Seda motet voib vist sonastada ka nii: ykskoik kui palju sa oma vaikseid ja teaduslikke probleeme ara lahendad, Suur Probleem jaab ikka lahendamata. Ja ega see mingi uudis toesti pole.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s