Esileht > viited > Uus raamat: Keha ja tema isiksus

Uus raamat: Keha ja tema isiksus

On hea meel teatada, et professor Talis Bachmannil on ilmunud uus raamat – “Keha ja tema isiksus: psühholoogiline antropoloogia füüsilise isiksuse uurimismail“. Raamatu tutvustustekstist võib leida järgnevat:

Vaadates punast või kollast õuna, mida te maitsnud ei ole, on raske arvata, kas tegemist on magusa või hapu suutäitega. Välimus vaikib sisust. Nähes aga kõrvuti tundmatut okaspõõsast ja lehtpõõsast, aimate tõenäoliselt õigesti, et esimene torkab, teine aga võib paigi teha. Väliselt tajutav reedab …
Ent kuidas on lugu inimestega? Probleem ei ole pelgalt akadeemiline. Huvi psühholoogiliste isikuomaduste ja füüsise vaheliste seoste vastu on vägagi praktiline. Kuidas lugeda inimest? Millest räägib tema figuur, nägu? Nimetissõrm?
Professor Talis Bachmann tutvustab lugejale nii müüte kui tõsiasju selle kohta, kas ja mil määral on inimese psühholoogiline olemus ja karakter seotud väliste füüsiliste tunnustega.
Mõistagi tuleks tõsiselt võtta ainult neid fakte, mida kinnitavad teadusuuringud. Muudesse tähelepanekutesse suhtugem aga esialgu kui mängu.

Head lugemist!

Advertisements
Rubriigid:viited
  1. Riho
    märts 16, 2010, 11:57 e.l.

    väga hästi loetav ja väga huvitav raamat … soovitan kõigile

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s