Esileht > huvitavad küsimused, uni ja unenäod, viited > Miks uni? Miks unenäod?

Miks uni? Miks unenäod?

Uni ja unenäod on teadvuseteaduses kesksel kohal – ühelt poolt on sügav uni hea näide sellest, et me kogu aeg ei ole teadvusel (ja seega on mõistlik küsida, mis eristab teadvusel seisundit teadvuseta omast), teisalt on unenäod väga erilised teadvusseisundid, kus aju loob teadvusliku kogemuse mitte sellest, mis on välismaailmas, vaid hoopis ajju salvestatud teadmiste baasil. Seetõttu oleme siin blogis ka unest ja unenägudest palju juttu teinud: esiteks arutasime, miks üldse magada, siis mõtlesime selle üle, miks teadvus teatud unefaasides kaob, kirjutasime natuke unenägudest ja muidugi ka sellest, et peagi on ehk võimalik unenägusid magava inimese ajust välja lugeda.

Kõige selle taustal viitangi kahele Neuroskeptiku artiklile: 1. miks me magame ja 2. miks me näeme unenägusid? Head lugemist ja kaasamõtlemist!

Advertisements
 1. Kristjan
  aprill 11, 2010, 12:25 p.l.

  Paar päeva tagasi nägin und, kus leiutasin unenägude kaamera. See töötas nii, et ühendad ennast mõne mõtete lugemise masinaga ning õpetad ta aru saama, et millal Sa soovid hetke jäädvustada või pilti teha või filmida. Ning siis iga kord kui mõtled unes selle peale, et tahaks pilti teha, siis see masin jäädvustab selle visuaalse pildi, mida sellel hetkel näed.
  Hommikul ärgates sain aga aru, et kui on juba unenägusid lindistav masin, siis oleks ilmselt parem kui ta lindistaks lihtsalt huvitavaid kohti või kogu unenägu.

 2. Riho
  aprill 18, 2010, 1:22 p.l.
 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s