Esileht > üldine, viited > Tore teadus internetis

Tore teadus internetis

Internetist leiab kõike, ka teadust. Kahjuks leiab rohkem mingit hookuspookust ja tihti on see hookuspookus veel hästi kirjutatud, ilusate piltidega illustreeritud ja palju kutsuvam kui tõsine teadus. Et teadusele natuke kaasa aidata, lisan mõned vahvad viited:

Vilayanur S. Ramachandran on hämmastav ajuteadlane. Ta on teinud ise väga kõrgetasemelist teadust, kuid lisaks sellele on ta fantastiline loengupidaja. Näiteks tema TEDi loeng on väga kaasahaarav ja põhineb mitte väljamõeldud lugudel “kosmilisest teadvusest”, vaid pikal teaduslikul uurimustööl selle kohta, kuidas aju tegelikult töötab – vaadake seda loengut videona siit. Kes temalt rohkem kuulda tahab, võib leida rohkemgi tema loenguid youtube’is.

Youtube’is võib leida ka teisi toredaid teaduslugusid. Näiteks Olaf Blanke ja kolleegid uurisid kehaväliseid kogemusi – jah, ehk pole kehavälised kogemused mingi maagia, vaid lihsalt üks ajus tekkiv petekas, mida on võimalik kenasti teaduslikult uurida? Kehavälistest kogemustest ja nende uurimisest on video siin.

Ja muidugi leiab alati toredaid lugusid blogisfäärist. Väga tore ja meile kõigile oluline lugu sellest, kuidas mobiiltelefoniga rääkimine mõjutab (negatiivselt) meie tähelepanuvõimet igapäevaelus, on leitav siit.

Head vaatamist, head lugemist … teadus on põnev!

Advertisements
Rubriigid:üldine, viited
 1. Riho
  juuli 22, 2010, 9:14 p.l.

  teadus on põnev! ja “Rama” on hea rääkija, palju parem kui see margariin

 2. kommentaar
  juuli 25, 2010, 12:29 p.l.

  kas kehavälised kogemused mitte ei tõesta, et teadvus on midagi ajust ja kehast erinevat?

 3. jaanaru
  juuli 25, 2010, 12:47 p.l.

  soovitan Sul ja teistel, kelles Su lause elevust tekitas, lugeda järgmist fantastilist teadustööd, kus pelgalt AJU elektriliselt stimuleerides tekitati kehaväline kogemus (mis muidugi viitab väga tugevalt sellele, et kehaväline kogemus tekib ajus – miks muidu väga spetsiifilisse piirkonda antud stimulatsioon peaks vastava kogemuse tekitama … korduvalt ja korratavalt) – http://www.soultravel.se/RV/0Blankenature2002.pdf

 4. annika
  juuli 28, 2010, 10:24 e.l.

  siit leiab ka palju huvitavat juttu nii teadvusest kui muust teadusest,(nt. Churchlandid, Dennett, Ramachandran, Llinas jpt.), enamik intervjuudest on küll ligi kaks tundi pikad — http://thesciencenetwork.org/programs/the-science-studio

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s