Esileht > ajuteadus, huvitavad küsimused, viited > Kas äädikakärbsel on vaba tahe??

Kas äädikakärbsel on vaba tahe??

Kasutan taaskord toredat teadust, mida leiab internetist. Björn Brembs on noor neuroteadlane, kes on viimased aastad oma teadustööd teinud Berliinis. Seal oli mul endalgi võimalus temaga kohtuda. Ta seisab “open access” (kõigile ligipääsetava) teaduse eest, on muuhulgas ka ajakirja PLOS One toimetuskolleegiumis ja eilses Current Biologys oli temaga kena intervjuu .

Kuid tema kõige huvitavam töö puudutab vaba tahte aspekte äädikakärbsel. Mida see tähendab? Kuidas see võimalik on? Kuidas seda uurida? Kuna ta on meister veebipõhises teaduse vahendamises, siis suunan kõik huvitatud tema kodulehe vastavale alalehele, kus ta seda kõike selgitab – kas äädikakärbsel on vaba tahe?

Advertisements
 1. Riho
  juuli 28, 2010, 2:19 p.l.

  kindlasti võib hakata vaidlema “mis see vaba tahe ikkagi on” ja kuidas seda defineerima peaks ja kas see töö ikka tõepoolest siis midagi “selle vaba tahte” kohta ütleb, aga tekst oli väga mõistlik ja katsetulemused olid huvitavad, nii et eks paneme teadmise kõrva taha

 2. kommentaar
  august 7, 2010, 11:55 e.l.

  kui ma vabast tahtest oma jalga tõstan, siis küll ei tundu nagu mängus oleks mingi “spontaansusgeneraator”, vaid tundub nagu mina ise teadvuse abil teeksin seda.

 3. jaanaru
  august 29, 2010, 8:30 p.l.

  nüüd ta uurib neid samu spontaanseid “tahteprotsesse” verekaanidel – http://bjoern.brembs.net/comment-n642.html (ta postituses on ka paar kena videot selle kohta, kuidas sellist tüüpi ajuteadust tehakse ja milliseid andmeid sealt saadakse)

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s