Esileht > ajuteadus, huvitavad küsimused, viited > Kas äädikakärbsel on vaba tahe??

Kas äädikakärbsel on vaba tahe??

Kasutan taaskord toredat teadust, mida leiab internetist. Björn Brembs on noor neuroteadlane, kes on viimased aastad oma teadustööd teinud Berliinis. Seal oli mul endalgi võimalus temaga kohtuda. Ta seisab “open access” (kõigile ligipääsetava) teaduse eest, on muuhulgas ka ajakirja PLOS One toimetuskolleegiumis ja eilses Current Biologys oli temaga kena intervjuu .

Kuid tema kõige huvitavam töö puudutab vaba tahte aspekte äädikakärbsel. Mida see tähendab? Kuidas see võimalik on? Kuidas seda uurida? Kuna ta on meister veebipõhises teaduse vahendamises, siis suunan kõik huvitatud tema kodulehe vastavale alalehele, kus ta seda kõike selgitab – kas äädikakärbsel on vaba tahe?

Advertisements
 1. Riho
  juuli 28, 2010, 2:19 p.l.

  kindlasti võib hakata vaidlema “mis see vaba tahe ikkagi on” ja kuidas seda defineerima peaks ja kas see töö ikka tõepoolest siis midagi “selle vaba tahte” kohta ütleb, aga tekst oli väga mõistlik ja katsetulemused olid huvitavad, nii et eks paneme teadmise kõrva taha

 2. kommentaar
  august 7, 2010, 11:55 e.l.

  kui ma vabast tahtest oma jalga tõstan, siis küll ei tundu nagu mängus oleks mingi “spontaansusgeneraator”, vaid tundub nagu mina ise teadvuse abil teeksin seda.

 3. jaanaru
  august 29, 2010, 8:30 p.l.

  nüüd ta uurib neid samu spontaanseid “tahteprotsesse” verekaanidel – http://bjoern.brembs.net/comment-n642.html (ta postituses on ka paar kena videot selle kohta, kuidas sellist tüüpi ajuteadust tehakse ja milliseid andmeid sealt saadakse)

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s