Esileht > teadvuseteadus, viited > Videokursus: Teadvuse neuronaalsed alused

Videokursus: Teadvuse neuronaalsed alused

Christof Koch on üks tänapäeva teadvuseteaduse eestvedajaid, kuid ta pole sugugi mingi papist poiss: ta on Caltechi professor, tal on õlal Apple tätoveering ja ta armastab mägironimist. Kui ma ise teadvuseteaduses esimesi samme tegin, siis olin ma väga rõõmus selle üle, et tal on netis videodena üleval oma kursus teadvuseteadusest. Jagan seda viidet nüüd ka kõigi blogilugejatega, sest ehkki videod on vist filmitud aastal 2003, pole teadvuseteadus (kahjuks) tolleaegsest seisust palju kaugemale jõudnud.

Niisiis, nädalavahetuseks suurtele huvilistele: 18 Christof Kochi videoloengut, mis ta andis Caltechis kursusel “Teadvuse neuronaalsed alused”.

Advertisements
Rubriigid:teadvuseteadus, viited
 1. Jaan
  august 20, 2010, 9:31 e.l.

  aga kes head pikka nädalavahetust mingile videokursusele raisata ei taha, leiab olulist infot ajakirjast ALCOHOL, kus raporteeritakse järgnevat:
  .
  Acute alcohol consumption increases ratings of attractiveness to faces. This may help to explain increased frequencies of sexual encounters during periods of alcohol intoxication. At least in part, such increased attraction may be the result of alcohol consumption decreasing ability to detect bilateral asymmetry, presumably because of the reductions in the levels of visual function. We tested the hypotheses that acute alcohol consumption decreases ability to detect asymmetry in faces and reduces preference for symmetrical faces over asymmetrical faces. Twenty images of a pair of faces and then 20 images of a single face were displayed on a computer, one at a time. Participants were instructed to state which face of each of the face pairs displayed was most attractive and then whether the single face being displayed was symmetrical or not. Data were collected near campus bars at Roehampton University. Sixty-four self-selecting students who undertook the study were classified as either sober (control) or intoxicated with alcohol. For each face pair or single face displayed, participant response was recorded and details of the alcohol consumption of participants that day were also obtained. Sober participants had a greater preference for symmetrical faces and were better at detecting whether a face was symmetrical or otherwise, supporting the hypotheses. A further, unexpected finding was that males made fewer mistakes than did females when determining whether individual faces were asymmetrical. The reduced ability of inebriated people to perceive asymmetry may be an important mechanism underlying the higher ratings of facial attractiveness they give for members of the opposite sex and hence their increased frequency of mate choice.

 2. jaanaru
  august 21, 2010, 9:52 e.l.

  tänan Annikat järgmise huvitava viite eest – http://consciousnessonline.wordpress.com/
  .
  tegu on Richard Browni väga toreda initsiatiiviga, kus ta on kokku pannud teadvuseteaduse veebikonverentsi, mille 2009. ja 2010. aasta ettekandeid ja kommentaare saab sealt lehelt ka jälgida. Sisu võiks ehk rohkem olla seotud ajuteaduse ja teadvuse teadusliku uurimisega, aga ega filosoofiline mõtlemine ka kellelegi liiga ei tee. head jälgimist!

 3. Riho
  august 27, 2010, 8:32 e.l.

  ega pole midagi öelda … tänapäeva infotehnoloogia on ikka vinge, kui saad viletsa ilma või tervisega kodust vaadata californias peetud loenguid. internet on hea igasuguse informatsiooni levitamiseks, nii et loodetavasti kasutavad ka eesti teadlased seda võimalust!

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s