Esileht > üldine, inimlikud postitused > Teadvuse blogi sünnipäev

Teadvuse blogi sünnipäev

Kujutlege hetkeks elu, kus teil poleks teadvust. Kuidas see elu oleks? Loodetavasti teeb see mõte selgeks, et teadvuse probleemi üle juurdlemine puudutab igaüht meist. Kõigil meist on teadvus ja kõigi meie jaoks on teadvus igapäevaelu keskne osa, seega võiks kõiki meist huvitada, mis see teadvus tegelikult on. Kuidas on see võimalik, et aju masinavärk tekitab teadvuselamuse?

Täna täpselt kaks aastat tagasi sai loodud see ajaveeb. Tollal oli vaid lootus, et ehk saab sellest ajaveebist koht, mis on ühenduspunktiks inimestele, keda huvitab teadvus ja tema teaduslik uurimine. Tänaseks tundub, et see eesmärk on vähemalt mingil määral täitunud. Lehel leidub ustavaid lugejaid ja kommenteerijaid ning selle blogi kaudu olen tutvunud mitme põneva inimesega, kes jagavad ühte ja sama kirge – soovi teada saada, mis on teadvus.

Aasta tagasi selgus, et esimesel aastal oli lehekülastusi kokku 24 000. On tore teada ja teatada, et teisel aastal on huvilisi olnud rohkem – lehekülastusi oli teisel aastal 37 000. Muidugi on need arvud väga pisikesed, kui neid võrrelda korralike teadusportaalide või põnevate inimeste eraelusid paljastavate blogide külastusstatistikaga, kuid need arvud näitavad seda, et huvi teadvuse ja teadvuse teadusliku uurimise vastu on endiselt olemas ja isegi kasvamas.

Külastuste arvud on tõusnud hoolimata sellest, et postituste arv on kahanenud – esimesel aastal oli neid kokku 193, teisel 95. Ehk on aga just mõõdukam postituste arv muutnud blogi jälgitavamaks ja kutsunud juurde lugejaid. Muuseas, aasta loetuim postitus oli kaunitarist, kes pöörleb ja pöörleb … vahel ühele poole, vahel teisele poole. Postitus pöörleva tantsija illusioonist on olnud tõeline magnet ja tookord läbiviidud internetikatse muutis teadvuseteaduse käegakatsutavaks kõigile lugejatele.

Pärast kahte aastat tihedat blogipidamist võib tõdeda, et teadvuse probleem on endiselt lahendamata. See annab edasist põhjust teadvuse uurimiseks, tema üle juurdlemiseks, temast ajaveebi kirjutamiseks ja loodetavasti ka selle lugemiseks. Küll me selle teadvuse probleemi ka varem või hiljem murrame!

Ja lõpuks suur aitäh kõigile lugejatele – see ajaveeb on teie jaoks ja kestab vaid senikaua, kuni teil püsib huvi teadvuse mõistatuse vastu. Seega püsige uudishimulikud ja lubage endale täna selle blogi sünnipäeva puhul väike kook … mis võiks muidugi olla sobiva välimusega nagu alltoodud piltidel.

Advertisements
 1. ökul
  september 28, 2010, 10:06 e.l.

  … eriti maitsev oli intraparietaalne tükk :-). Mandeltuumani oli tarvis mõneti vaeva näha, aga ära tasus! (Ega Tootski rosinaid taga ajades tobu olnud.)
  Aga blogiperemehe auks tõstame klaasi vahuveiniga !
  Palju õnne!

 2. Riho
  september 29, 2010, 4:44 p.l.

  palju õnne … olen siit blogist aju ja teadvuse kohta õppinud rohkem kui kuskilt mujalt … loodan et leiate aega ja jaksu jätkata ja et on ka teisi lugejaid, kes sama soovivad

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s