Esileht > ajuteadus, viited > Juurdepääsetavad teadmised rütmindusest

Juurdepääsetavad teadmised rütmindusest

Frontiers üritab luua uut süsteemi teaduse jagamiseks ja publitseerimiseks. Üks põhilisi ideesid on “open access” ehk siis vaba juurdepääsetavus, mis tähendab, et igaüks saab artikleid Frontiersi kodulehelt tasuta vaadata ja alla laadida. Kes ei usu, võib ise proovi teha, sest viitan alljärgnevalt paarile huvitavale tööle, mis ilmuvad peagi Frontiers in Human Neuroscience’is erinumbris rütmilise kortikaalse aktiivsuse kohta. Eks klikkige ja lugege!

Erinumbri toimetaja Kai Miller ja kolleegid on varem näidanud, et laias sagedusribas (broadband, 0-200 Hz) muutuv aktiivsus on ilmselt tekitatud rütmitu sisendiga kaasnevate postsünaptiliste potentsiaalide integreerimisest ja ei väljenda rütmilisi protsesse. Antud töös võtavad nad selle laia sagedusriba aktiivsuse lokaalse neuronaalse aktiivsuse markeriks ja uurivad, kuidas erinevate madalamate rütmide faas mõjutab selle laia sagedusriba (ja seega lokaalsete neuronipopulatsioonide) aktiivsust. Kui need eeldused ja see metoodika on õige, siis pakub selles artiklis kirjeldatud raamistik uusi uurimisvõimalusi ka EEG ja MEG analüüsiks.

Thomas Miconi ja Rufin VanRullen pakuvad välja uue tõlgenduse kortikaalsetele gamma-rütmidele: gamma-tsüklid vastavad “tajutsüklitele”, milles töödeldakse ja esitatakse erinevaid nägemisväljas paiknevaid objekte.

Bradley Voytek ja kolleegid uurivad seda, kuidas gamma-sagedusliku võnkumise tugevus on sõltuv vahel teeta-sagedusliku aktiivsuse faasist ja vahel (eelkõige visuaalsete ülesannete puhul) alfa-sagedusliku aktiivsuse faasist.

Guido Nolte ja Klaus Müller kirjutavad meetoditest, mille abil mõõdetakse rütmide omavahelist kausaalsust.

Ali Mazaheri ja Ole Jensen pakuvad välja oma mudeli, kuidas stiimuli poolt tekitatud ajuvastused on seotud ajus spontaanselt stiimulile eelnenud ajuvastustega.

antud erinumbris on artikleid veelgi, aga eks annan viite neile kõigile siis, kui erinumber avaldatakse.

head lugemist!

Advertisements
Rubriigid:ajuteadus, viited
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s