Esileht > ajuteadus, Üritused, noorele teadlasele > Neuroteaduse aastakohtumine!

Neuroteaduse aastakohtumine!

Enamus osa aastast nokitsevad teadlased vaikselt ja oma grupi keskel oma teadustöö kallal, kuid aasta tippsündmusteks võib pidada konverentse ja kongresse, kuhu vastava ala tipptegijad kokku tulevad. Ajuteadlaste jaoks on vastav üritus algamas sel reedel – California osariigis, San Diegos, toimub Society for Neuroscience 40. aastakohtumine.

Üritus on hiiglaslik – kokku oodatakse üritusele üle 30 000 osavõtja ja väidetavalt on juba teaduslike postrite arv üle 3000! Palju-palju … palju-palju ajuteadust. Tore selle kongressi juures on see, et seal tohib esitada ainult teadustöid, mis pole veel ajakirjades avaldatud. Seega: palju-palju uut ajuteadust!

Siinkirjutaja on minejate hulgas. Esitan postri oma tööst selle kohta, kuidas eelnev kogemus võimendab ja aitab nägemistaju. Selle konkreetse katse jaoks said andmed kogutud inimaju sisse paigaldatud elektroodidelt. Lisan oma postri huvitatutele siia blogisse hiljemalt pärast kongressi.

Üritan kongressi ajal vahel ka siia blogisse põigata ja paari huvitava tulemuse kohta hõigata. Aga kes tahab ise asjast kasu lõigata, võib vaadata Neuroteaduse aastakohtumise planeerijasse ja endale paar lemmikut välja otsida. Kui need siis siia kommentaaride alla lähipäevil lisada, luban vähemalt osade vastavate postrite / ettekannete juurest läbi käia ja soovijale lühikokkuvõte teha. Nii et otsige endale paar lemmikut ja saage ka osa selleaastasest neuroteaduse tippsündmusest!

Advertisements
 1. Kristjan
  november 9, 2010, 1:13 e.l.

  Seal otsimine on liiga keeruline 🙂 Kui jääb silma, siis kuuleks hea meelega mõtete lugemisest; tehnika ajuga ühendamisest; J. Hawkingsi tüüpi AI teemadest; väikeste elusolendite kogu aju kaardistamisest ja ajuteadusest saadud andmete organiseerimisest. Aitäh! 🙂

 2. Endel
  november 12, 2010, 6:56 p.l.

  Naljaviluks yks ettekanne: #326.13 Meyers et al, The representation of objects in inferior temporal cortex with and without attention.

 3. jaanaru
  november 17, 2010, 6:47 e.l.

  ma kahjuks ei jõudnud seda Endli soovitud ettekannet kuulama, kuna paar härrat soovisid just sel ajal, et ma neile iseenda postrit ja teadustööd tutvustaksin. vabandused!

 4. jaanaru
  november 20, 2010, 4:32 p.l.

  vabandan, tegin neuroteaduse aastakohtumisele rängalt liiga – teaduslike postrite arv oli 15 000 !

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s