Esileht > ajuteadus, Üritused, noorele teadlasele > Neuroteaduse aastakohtumine!

Neuroteaduse aastakohtumine!

Enamus osa aastast nokitsevad teadlased vaikselt ja oma grupi keskel oma teadustöö kallal, kuid aasta tippsündmusteks võib pidada konverentse ja kongresse, kuhu vastava ala tipptegijad kokku tulevad. Ajuteadlaste jaoks on vastav üritus algamas sel reedel – California osariigis, San Diegos, toimub Society for Neuroscience 40. aastakohtumine.

Üritus on hiiglaslik – kokku oodatakse üritusele üle 30 000 osavõtja ja väidetavalt on juba teaduslike postrite arv üle 3000! Palju-palju … palju-palju ajuteadust. Tore selle kongressi juures on see, et seal tohib esitada ainult teadustöid, mis pole veel ajakirjades avaldatud. Seega: palju-palju uut ajuteadust!

Siinkirjutaja on minejate hulgas. Esitan postri oma tööst selle kohta, kuidas eelnev kogemus võimendab ja aitab nägemistaju. Selle konkreetse katse jaoks said andmed kogutud inimaju sisse paigaldatud elektroodidelt. Lisan oma postri huvitatutele siia blogisse hiljemalt pärast kongressi.

Üritan kongressi ajal vahel ka siia blogisse põigata ja paari huvitava tulemuse kohta hõigata. Aga kes tahab ise asjast kasu lõigata, võib vaadata Neuroteaduse aastakohtumise planeerijasse ja endale paar lemmikut välja otsida. Kui need siis siia kommentaaride alla lähipäevil lisada, luban vähemalt osade vastavate postrite / ettekannete juurest läbi käia ja soovijale lühikokkuvõte teha. Nii et otsige endale paar lemmikut ja saage ka osa selleaastasest neuroteaduse tippsündmusest!

Advertisements
 1. Kristjan
  november 9, 2010, 1:13 e.l.

  Seal otsimine on liiga keeruline 🙂 Kui jääb silma, siis kuuleks hea meelega mõtete lugemisest; tehnika ajuga ühendamisest; J. Hawkingsi tüüpi AI teemadest; väikeste elusolendite kogu aju kaardistamisest ja ajuteadusest saadud andmete organiseerimisest. Aitäh! 🙂

 2. Endel
  november 12, 2010, 6:56 p.l.

  Naljaviluks yks ettekanne: #326.13 Meyers et al, The representation of objects in inferior temporal cortex with and without attention.

 3. jaanaru
  november 17, 2010, 6:47 e.l.

  ma kahjuks ei jõudnud seda Endli soovitud ettekannet kuulama, kuna paar härrat soovisid just sel ajal, et ma neile iseenda postrit ja teadustööd tutvustaksin. vabandused!

 4. jaanaru
  november 20, 2010, 4:32 p.l.

  vabandan, tegin neuroteaduse aastakohtumisele rängalt liiga – teaduslike postrite arv oli 15 000 !

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s