Esileht > Üritused, noorele teadlasele > Tule HTG Tarkusepäevakesele!

Tule HTG Tarkusepäevakesele!

18.12 toimub Tartus, Hugo Treffneri Gümnaasiumi auditooriumis järjekordne HTG Tarkusepäevake.

Ehkki üritus on mõeldud eelkõige HTG õpilastele, on kõik huvitatud kaaskodanikud kutsutud kaasa kuulama ja kaasa mõtlema. Tulla võib ka ainult üheks (või kaheks) loenguks või süüa vaid küpsiseid.

Kui keegi blogilugejatest tahaks sellest üritusest osa võtta, siis palun saatke mulle e-kiri, et teaksime arvestada, kui palju inimesi me mahutama peame: jaan punkt aru @gmail.com

Alljärgnevalt seekordse ürituse kava:

10.50 – Kogunemine, avasõnad

11.00 – Praktikanurgake
Ülikoolide juures laboripraktikal käivad õpilased jagavad oma muljeid ja kogemusi. Seekordsed esinejad tutvustavad oma tegemisi rakubioloogia (TÜ), biokeemia (TÜ), kolloid- ja keskkonnakeemia (TÜ), biorobootika (TTÜ) laborites ning tootearenduse ja disaini kursusel (TTÜ).

12.00 – Puhkehetk tee ja küpsistega

12.30 – Mis või miks on skeptik.ee?

Martin Vällik (MTÜ Eesti Skeptik asutaja, internetiportaali skeptik.ee eestvedaja)
Kas skeptik on see, kes iga asja peale “ei ole!”, “ei usu!” hüüab? Kas ta tegeleb ainuüksi maskide maharebimise, lootusemulli tühjakslaskmise, platseebo paljastamise ja muu destruktiivsega ise midagi vastu pakkumata? Või on tal ehk ka mingi positiivne programm? Vaatame mõnda konkreetset näidet päris elust ja püüame mingi universaalse retsepti välja nuputada.

14.00 – Ma pole midagi enamat kui mu ajurakkude särin??

Jaan Aru (Max Plancki aju-uuringute instituudi doktorant)
Kas oleks hirmutav, kui selguks, et kõik see, mida peame iseendaks, on ajus? Kas vaimu ja hinge taandamine ajuprotsessideks on kummaline? Minu arvates peaksid hirmud ja kummalised tunded kaduma niipea, kui mõistame, et aju pole mitte tühine tükk ollust, mille tööpõhimõtted on otsast lõpuni teada, vaid meile tuntud universumi kõige keerulisem masin, mis pakub teadlastele mõistatusi veel pikaks ajaks. Aju teaduslik uurimine annab meile kunagi vastused selle kohta, mis on teadvus, vaba tahe ja „mina“-tunne. Tutvustan mõningaid esimesi samme ja tulemusi sel põneval iseenda avastamise teel.

Advertisements
 1. Märt
  detsember 9, 2010, 10:36 e.l.

  Kas sa tuled isiklikult kohale?

 2. jaanaru
  detsember 9, 2010, 11:03 e.l.

  kuna olen (koos oma vennaga) selle ürituse algataja ja korraldaja, siis käin muidugi alati kohal. lisaks sellele teen seekord ka pisikese ettekande nagu kavas märgitud. kirjuta siia või meilile, kui plaanid läbi astuda.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s