Une jutud

Uni ja unenäod on teema, mis peaks võluma meid kõiki. Ma ise ärkan iga teine hommik küsimusega “mis juhtus vahepeal?” ja loodan järgnevate aastate jooksul paremini mõista, mis juhtub ajus, kui me oleme teadvuseta sügavas unes, kui me näeme unenägusid ja kui me näeme kirkaid unenägusid. Aga praegu kaks juttu unest:

Esiteks on Jaan-Juhan Oidermaa ERR Teadusuudiste all hakkama saanud päris kena tükiga ühest Nature Neuroscience’is ilmuvast artiklist, kus uuritakse mälestuste talletamise mehhanisme ja täpsemalt seda, mis juhtub mälestustega sügavas unes ja ärkvel olles. Kokkuvõtet teadustööst täiendab lugemist väärt intervjuu vastava artikli esimese autoriga.

Teine jutt tuleb ühest toredast raamatust, mida hiljuti sirvisin. Nimelt David J Linden on paari aasta eest kirjutanud päris mõnusa populaarteadusliku teose ajust ja ajuteadusest – The Accidental Mind. Soovitan seda raamatut kõigile, keda huvitab aju ja kes tahaksid ajust paremini aru saada ja kes vahel seda blogi liiga keerulise jutu tõttu kiruvad. Aga ärge muidugi niisama raha välja käige, vaadake enne, kas see raamat teile meeldiks. Nimelt on teiseks “une jutuks” tasuta peatükk sellest raamatust, mis on teemaga sobivalt just “unest ja unenägudest”.

head lugemist! ja kui loete hilisõhtul, siis saavad une jutud ehk ka unejutuks.

Advertisements
  1. Riho
    veebruar 5, 2011, 5:45 p.l.

    see Lindeni unejutt oli küll päris hea … ja mitte ainult selles suhtes, et täitis oma funktsiooni ja tõi hea une 😛 Novaatoris oli ka muidu just artikkel sellest, miks me magame … http://www.novaator.ee/ET/inimene/miks_me_magame/

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s