Une jutud

Uni ja unenäod on teema, mis peaks võluma meid kõiki. Ma ise ärkan iga teine hommik küsimusega “mis juhtus vahepeal?” ja loodan järgnevate aastate jooksul paremini mõista, mis juhtub ajus, kui me oleme teadvuseta sügavas unes, kui me näeme unenägusid ja kui me näeme kirkaid unenägusid. Aga praegu kaks juttu unest:

Esiteks on Jaan-Juhan Oidermaa ERR Teadusuudiste all hakkama saanud päris kena tükiga ühest Nature Neuroscience’is ilmuvast artiklist, kus uuritakse mälestuste talletamise mehhanisme ja täpsemalt seda, mis juhtub mälestustega sügavas unes ja ärkvel olles. Kokkuvõtet teadustööst täiendab lugemist väärt intervjuu vastava artikli esimese autoriga.

Teine jutt tuleb ühest toredast raamatust, mida hiljuti sirvisin. Nimelt David J Linden on paari aasta eest kirjutanud päris mõnusa populaarteadusliku teose ajust ja ajuteadusest – The Accidental Mind. Soovitan seda raamatut kõigile, keda huvitab aju ja kes tahaksid ajust paremini aru saada ja kes vahel seda blogi liiga keerulise jutu tõttu kiruvad. Aga ärge muidugi niisama raha välja käige, vaadake enne, kas see raamat teile meeldiks. Nimelt on teiseks “une jutuks” tasuta peatükk sellest raamatust, mis on teemaga sobivalt just “unest ja unenägudest”.

head lugemist! ja kui loete hilisõhtul, siis saavad une jutud ehk ka unejutuks.

Advertisements
  1. Riho
    veebruar 5, 2011, 5:45 p.l.

    see Lindeni unejutt oli küll päris hea … ja mitte ainult selles suhtes, et täitis oma funktsiooni ja tõi hea une 😛 Novaatoris oli ka muidu just artikkel sellest, miks me magame … http://www.novaator.ee/ET/inimene/miks_me_magame/

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s