Esileht > huvitavad artiklid > Huvitavad artiklid: 8. september 2011

Huvitavad artiklid: 8. september 2011

mainin jooksvalt ära paar väga huvitavat artiklit:

– sõber Martin (siiski kahjuks mitte eestlane) on hakkama saanud oma esimese J Neuro publikatsiooniga teadvuse neuronaalsete korrelaatide kohta. Selles töös näidatakse, et teadvustamise objektiivsed ja subjektiivsed mõõdud omavad erinevaid neurokorrelaate: subjektiivne teadvuselamus on pigem seotud kõrgemate visuaalsete töötluspiirkondade tööga, samas kui objektiivsete õigete-valede vastuste vahel on erinevused mõõdetavad varajastes visuaalsetes keskustes.

– kuidas mõõta teadvust? Anil Seth on üks peategelasi, kui lugu jutustab sellest, kuidas teadlased on üritanud ja üritavad teadvust kvantifitseerida. Oma uues ülevaatlikus töös annab ta põhjaliku informatsiooniteoreetilise ja matemaatilise ülevaate tänapäeval teadvuse mõõtmiseks kasutatavatest meetoditest ning võrdleb neid erinevaid viise, kuidas teadvust mõõta.

– Jaak Panksepp on eestlane, kes on afektiivses neuroteaduses üks maailma kõige hinnatumaid teadlasi. Tema mõtteid selle kohta, miks ja kuidas ka teised imetajad omavad emotsioone ja ka afektiivset teadvust, on võimalik täitsa vabalt kättesaadavalt lugeda ajakirjas Plos ONE ilmunud artiklist.

Head lugemist!

Advertisements
Rubriigid:huvitavad artiklid
  1. jana
    september 16, 2011, 11:46 e.l.

    Siin veel üks artikkel , mis võiks ehk huvipakkuv olla “Harnessing neuroplasticity for clinical applications” http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3102236/

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s