Esileht > huvitavad artiklid > Huvitavad artiklid: 8. september 2011

Huvitavad artiklid: 8. september 2011

mainin jooksvalt ära paar väga huvitavat artiklit:

– sõber Martin (siiski kahjuks mitte eestlane) on hakkama saanud oma esimese J Neuro publikatsiooniga teadvuse neuronaalsete korrelaatide kohta. Selles töös näidatakse, et teadvustamise objektiivsed ja subjektiivsed mõõdud omavad erinevaid neurokorrelaate: subjektiivne teadvuselamus on pigem seotud kõrgemate visuaalsete töötluspiirkondade tööga, samas kui objektiivsete õigete-valede vastuste vahel on erinevused mõõdetavad varajastes visuaalsetes keskustes.

– kuidas mõõta teadvust? Anil Seth on üks peategelasi, kui lugu jutustab sellest, kuidas teadlased on üritanud ja üritavad teadvust kvantifitseerida. Oma uues ülevaatlikus töös annab ta põhjaliku informatsiooniteoreetilise ja matemaatilise ülevaate tänapäeval teadvuse mõõtmiseks kasutatavatest meetoditest ning võrdleb neid erinevaid viise, kuidas teadvust mõõta.

– Jaak Panksepp on eestlane, kes on afektiivses neuroteaduses üks maailma kõige hinnatumaid teadlasi. Tema mõtteid selle kohta, miks ja kuidas ka teised imetajad omavad emotsioone ja ka afektiivset teadvust, on võimalik täitsa vabalt kättesaadavalt lugeda ajakirjas Plos ONE ilmunud artiklist.

Head lugemist!

Advertisements
Rubriigid:huvitavad artiklid
  1. jana
    september 16, 2011, 11:46 e.l.

    Siin veel üks artikkel , mis võiks ehk huvipakkuv olla “Harnessing neuroplasticity for clinical applications” http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3102236/

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s