Esileht > Üritused > Teadusüritus Mallorcal

Teadusüritus Mallorcal

Olen terve järgmise nädala ära Mallorcal! Ei, mitte puhkamas või suvitamas, vaid konverentsil. Muidugi saab seda siiski siduda ka puhkusega, kui majutus võtta mitte kuskile kesklinna hotelli, vaid mõnda eramajasse nagu oleme ka varem teinud. Mallorcal toimub ICON XI, mis on kognitiivsele neuroteadusele spetsialiseeritud suurüritus. Kutsutud loengupidajate nimekiri on väga võimas, aga veelgi muljetavaldavam on ehk sümpoosiumite plaan. Kava on väga kena, ehkki midagi päris jalustrabavat sealt ei leia. Palju on rõhku tähelepanu ja teadvuse omvaheliste seoste uurimisel, mis kindlasti kutsub mind kuulama ja kaasa mõtlema. Kes tahaks tagasisidet või mõnda kommentaari mõne postri või esinemise kohta, võib vaadata ürituse kava ja mulle selle postituse kommentaaride all oma lemmikutest teada anda. Üritan ehk ka ise siia kommentaaride alla mõne esitatud tulemustest sütitatud uitmõtte kirjutada.

Advertisements
Rubriigid:Üritused
 1. Bachmann
  september 22, 2011, 12:20 p.l.

  Muljetavaldav. Kadestage Jaani :-), kes selle rosinasupi sees on (a propos, kahe enda ettekandega). Anu: tasub vaadata feature binding abstract’e ja eriti Schoenfeldi pakutavat. Iiris ja Endel: muuhulgas tasub vaadata Lamme, Fahrenforti jt teese. Inga: frontaalkorteksi funktsioonidest on mitu huvitavat asja (sh aPFC rollist faktilis-vastase käitumise regulatsioonis). Jne jne. (Ime, et kohal pole Koch’i, Tononit, Dehaene’i, Baars’i jmt teadvuseuuringute tippe.)

 2. Mad
  september 24, 2011, 7:53 e.l.

  Kadestan Jaani!

  Minu jaoks tundub esmapilgul kõige huvipakkuvamana “Entraining the brain” sümpoosium, millest loeks võimaluse korral hea meelega pikemalt 🙂

  Madis

 3. jaanaru
  september 27, 2011, 8:33 e.l.

  kahjuks pole ma saanud nii palju raporteerida, kui ehk soovinuksin, sest meie imelises rannamajas pole internetti. ja ehk parem ongi. catherine tallon-baudry esitas paar uut ja p2ris huvitavat tulemust t2helepanu ja teadvuse erinevuste kohta. muuhulgas oli ka uusi k2itumuslikke andmeid, mille leiab hetkel k6ige uuema artiklina pubmedist, kui otsida tallon-baudry

 4. jaanaru
  september 29, 2011, 3:09 p.l.

  rytmiline t88tlus on kyll v2ga populaarne teema ja eriti alfa-sageduslik t2helepanu ja teadvuse modulatsioon tundub olevat v2ljaspool kahtlust. samas k2ivad veel vaidlused selle yle, kas tegu on rohkem faasi- v6i amplituudiefektidega. on selge, et tmsi abil saab rytme esile kutsuda, aga nad j22vad pysima vaid v2ga lyhiajaliselt (vt Thut et al., 2011 current biology). samas on nyyd v2ga populaarseks muutumas uus meetod transcranial alternating current stimulation, mis paneb aju vastavas rytmis v6nkuma pikajalisemalt. mr friston yritas ka selgitada, kuidas aju t88tab, aga 6nneks ma pole seekord ainus, kes arvab, et on veel pikk tee minna.

  meie enda postrid l2ksid kenasti. tasub mainida, et me kriitiline poster (Vicente et al) oli selgelt populaarsem kui minu pisike empiiriliste tulemustega poster.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s