Esileht > aju ja teadvus, ajuteadus, tähelepanu ja teadvus > Kiirteade: tähelepanu vs. teadvus V1s

Kiirteade: tähelepanu vs. teadvus V1s

Tänases Science’i numbris ilmus N. Logothetise grupi töö tähelepanu ja teadvuse neurokorrelaatide erinevusest esmases visuaalses korteksis, kus selgub, et tähelepanu, kuid mitte teadvustamine, mõjutab V1st mõõdetud fMRI BOLD-vastust. Töö lühikokkuvõtteks võiks võtta selle provokatiivse lause: “the previously reported awareness modulation on the BOLD signal in V1 is likely to be an artifact caused by the concurrent attentional modulation.”

Advertisements
 1. Bachmann
  november 11, 2011, 9:16 e.l.

  Tasub tähele panna artikli lõpuosas toodud reservatsioone, mille mõte on, et see töö ei anna lõplikku vastust. Mõistagi tuleks üle kontrollida ka fMRI-st erinevate meetoditega. Olgu muuhulgas öeldud, et mõnes elegantses uurimuses on näidatud, kuidas fMRI teadvus vs teadvustamatus kontrastile tuim olles EEG/ERP negatiivsus samal ajal on sellele kontrastile tundlik (nt Schoenfeld jt, Cer.Cort. 2011, 21, 2394-2398). Ja mis veel — paraku on ka see Logothetise rühma töö ignorantne NCCpr, NCC, ja NCCco eristamise suhtes. Loodan, et kui Jaan edaspidi aega saab, võib selle kolmikeristuse küsimust lähemalt tutvustada.

 2. Bachmann
  november 11, 2011, 9:19 e.l.

  Pean siiski igaks juhuks lisama, et tähelepanu ja teadvuse mittesamastamist toetatakse ka meie uurimisrühmas, seega kõnealloleva töö tulemus, eriti kui see edaspidi saab üle kontrollitud muude meetoditega, on ju iseenesest tore.

 3. jaanaru
  detsember 15, 2011, 12:43 p.l.
 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s