Esileht > aju ja teadvus, ajuteadus, tähelepanu ja teadvus > Kiirteade: tähelepanu vs. teadvus V1s

Kiirteade: tähelepanu vs. teadvus V1s

Tänases Science’i numbris ilmus N. Logothetise grupi töö tähelepanu ja teadvuse neurokorrelaatide erinevusest esmases visuaalses korteksis, kus selgub, et tähelepanu, kuid mitte teadvustamine, mõjutab V1st mõõdetud fMRI BOLD-vastust. Töö lühikokkuvõtteks võiks võtta selle provokatiivse lause: “the previously reported awareness modulation on the BOLD signal in V1 is likely to be an artifact caused by the concurrent attentional modulation.”

Advertisements
 1. Bachmann
  november 11, 2011, 9:16 e.l.

  Tasub tähele panna artikli lõpuosas toodud reservatsioone, mille mõte on, et see töö ei anna lõplikku vastust. Mõistagi tuleks üle kontrollida ka fMRI-st erinevate meetoditega. Olgu muuhulgas öeldud, et mõnes elegantses uurimuses on näidatud, kuidas fMRI teadvus vs teadvustamatus kontrastile tuim olles EEG/ERP negatiivsus samal ajal on sellele kontrastile tundlik (nt Schoenfeld jt, Cer.Cort. 2011, 21, 2394-2398). Ja mis veel — paraku on ka see Logothetise rühma töö ignorantne NCCpr, NCC, ja NCCco eristamise suhtes. Loodan, et kui Jaan edaspidi aega saab, võib selle kolmikeristuse küsimust lähemalt tutvustada.

 2. Bachmann
  november 11, 2011, 9:19 e.l.

  Pean siiski igaks juhuks lisama, et tähelepanu ja teadvuse mittesamastamist toetatakse ka meie uurimisrühmas, seega kõnealloleva töö tulemus, eriti kui see edaspidi saab üle kontrollitud muude meetoditega, on ju iseenesest tore.

 3. jaanaru
  detsember 15, 2011, 12:43 p.l.
 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s