Esileht > Üritused, noorele teadlasele > HTG Tarkusepäevake 2011

HTG Tarkusepäevake 2011

17.12 toimub Tartus, Hugo Treffneri Gümnaasiumi auditooriumis järjekordne HTG Tarkusepäevake.

Ehkki üritus on mõeldud eelkõige HTG õpilastele, on kõik huvitatud kaaskodanikud kutsutud kaasa kuulama ja kaasa mõtlema. Tulla võib ka ainult üheks (või kaheks) loenguks või süüa vaid küpsiseid.

Kui keegi blogilugejatest tahaks sellest üritusest osa võtta, siis palun saatke mulle e-kiri, et teaksime arvestada, kui palju inimesi me mahutama peame: jaan punkt aru @gmail.com

Alljärgnevalt seekordse ürituse kava:

11.00 – Ettevaatust: teie mõtted on loetavad!

Kristjan Korjus (Tartu Ülikooli informaatika doktorant ja matemaatika õppejõud. Lõpetas 2011. aasta kevadel Manchesteri ülikoolis matemaatika magistrantuuri.)

Teadus ja tehnika suudavad täita meie hullumeelseid unistusi: oleme õppinud lendama, ravima haigusi, suhtlema inimestega teisel pool maakera ja palju muud. Mina (ja ka inimkond) on alati unistanud teiste inimeste mõtete lugemisest. Veel 10 aastat tagasi hullumeelsena tundunud ideest on saanud aukartustäratav reaalsus. Loengus tutvustan mõtetelugemise viimase aja arenguid. Kirjeldan tehnoloogiaid ja ka matemaatilisi algoritme, mis teevad selle võimalikuks.

12.30 – Tulevikutöö 10 võtmeoskust

Siim Esko (õppinud teoreetilist majandusteadust ja praktilist ärindust rahvusvahelistes ärikoolides Taanis, Austrias ja Indias. Hetkel töötab ta Eesti Arengufondis arenguseire eksperdina.)

Töömaastik on pidevas muutumises. Maailma muutustega muutuvad tööandjate vajadused. Erialateadmised muutuvad kiiresti kasutuks. Ühelt poolt viitab see kõik elukestva õppimise tähtsusele. Teisalt tähendab see, et me ei oska tegelikult ennustada, millisteks tuleviku töökohtadeks me ennast ette valmistama peame. Selle asemel, et ennustada tuleviku töökohti, ennustame tuleviku töökohtade jaoks vajaminevaid oskusi. Millist töötajat otsitakse 2020. aastal?

13.45 – Puhkehetk tee ja küpsistega

14.00 – Eluteatri rollid

Hannaliisa Uusma (Muusik, ansambli HU? solist, Tallinna Ülikooli sotsioloogia magister, Prof. Airi-Alina Allaste subkultuuri uurimisrühma liige)

Ühiskonda võib käsitleda omamoodi näitelavana, millel kõik need miljardid inimesed etteantud stsenaariumi järgi seda ise teadvustamata oma sotsiaalseid rolle (sh soorolle) esitavad. Läbi positiivsete ja negatiivsete hinnangute liigume justkui “täiuslikuma” rollisoorituse suunas. Ja lavastajaks on võimusuhetest läbipõimunud kultuur. Eluteatri stsenaariumid ”täiuslikust” ja ”ihaldusväärsest” naisest ja mehest võivad aga keskkonnast lähtuvalt üsnagi erinevad olla. Millised on need peavoolu ühiskonnas, teisalt muusika- ja stiilikesksetes subkultuurides? Milliseid värvikaid kombinatsioone pakub välja mainstreammuusika, milliseid underground?

14.45 – Muusiku igapäevaelu

Indrek Leivategija (Tšellist)

Mida tegelikult tähendab muusiku elukutse? Üritan anda lühikese ülevaate/võrdluse Eesti, Euroopa, USA ning Aasia professionaalse muusikamaailma olemusest ja võimalustest ning selgitan lähemalt, mida tähendab selline amet. Peale selle räägin natukene tööst maailma tipporkestrites ning katsun selgitada, mis muudab mõne orkestri teistega võrreldes erilisemaks.

Advertisements
  1. Riho
    detsember 15, 2011, 11:56 e.l.

    äge mitmekülgne kava …

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s