Inspireeriv Feynman

Eks kõik lugejad on mõistnud, et ma vahel olen pigem pessimistlik nii üldiselt tänapäeva teaduse kui ka mu enda meepoti – kognitiivse neuroteaduse – suhtes. Ja ma ei hakkagi neid negatiivseid lugusid praegu üles lugema, vaid tahan seekord viidata sellele, mis mind inspireerib.

Richard Feynman oli üks eelmise sajandi andekamaid füüsikuid, kellest on õnnestunud jäädvustada videode kulul nii mitmeid loenguid kui ka mõned intervjuud. Ja nii nendest loengutest kui ka intervjuudest kõlab välja see, kuidas teadus peaks olema ja milline üks teadlane on. Tänapäeval näib, et teadlase oskuste arsenali kuuluvad ka hea sotsiaalvõrgustiku ülalhoidmine ja majanduslik mõtlemine, kuid Feynman esindab inspireerivat vanakooli teadlast, kellele lihtsalt meeldis asjadest aru saada. Ma viitan siia ühe Feynmani üldarusaadava intervjuu, kust kooruvad muu jutu sees kenasti välja mitmed tema teaduslikud põhimõtted. Ehk inspireerib teidki:

Advertisements
  1. Zum
    juuni 26, 2012, 4:16 p.l.

    PS: Jaan, püüa olla mitte pessimistlik. Katsu juhinduda ainult vastavalt sellele, mida näitavad faktid ja võimalikud seosed. Ära kuula seda, mida teised ütlevad või teevad, juhindu sellest, et mis on õige – st mida näitavad faktid ja võimalikud seosed.

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s