Esileht > Üritused, teadvuseteadus > Teadvuseteaduse aastakonverents: sissejuhatus

Teadvuseteaduse aastakonverents: sissejuhatus

Eesti delegatsioon on paigas. Kristjan võtab kokku esimese päeva:

Esimene päevake on läbi. Konverentsil on umbes 500 inimest, vastu võeti meid tugeva ajalooga suures saalis (Brighton Dome) ja jäeti suursugune mulje.

Kõige pealt rääkis Anil Seth, konverentsi peakorraldaja ja äge tüüp, keda on ka siin blogis mitmeid kordi mainitud. Ta räägib väga hästi ja jättis hea mulje.

Edasi anti mingi noore teadlase auhind “William James price” ja see läks Steve Fleming-ile (http://www.stevefleming.org/) töö eest, mida on kirjeldatud ka siin blogis. Noor neuroteadlane andis kohe tunnise loengu, kus kirjeldaski seda sama tööd ja mõningaid talle järgnenud katseid.

Edasi rääkis Victor Lamme, kes väitis, et kognitiivsed protsessid ja teadvustamine on teineteisest täiesti eraldiseisvad protsessid. Et me saame tegeleda mõttetööga nii, et me seda ei teadvusta ning ka vastupidi: meil saavad olla teadvuselamused ilma mõttetööta. Jällegi oli loeng hästi üles ehitatud ning mind pettis ta natukene ära – ehk meil on tõesti teadvuselamused, ehkki me neist ise ei teagi?

Edasi pakuti veini ja sööki suures saalis. Ei saanudki täpselt aru, et mis selle osa mõte oli ja kuidas käituma pidanuks. Uusi inimesi oli kohata raske, sisukaid vestlusi ei tundnud tekkivat. Küll aga oli tore lihtsalt inimesi jälgida.

Sissejuhatus on läbi, homsest läheb lahti.

Advertisements
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s