Esileht > Üritused, teadvuseteadus > Teadvuseteaduse aastakonverents: sissejuhatus

Teadvuseteaduse aastakonverents: sissejuhatus

Eesti delegatsioon on paigas. Kristjan võtab kokku esimese päeva:

Esimene päevake on läbi. Konverentsil on umbes 500 inimest, vastu võeti meid tugeva ajalooga suures saalis (Brighton Dome) ja jäeti suursugune mulje.

Kõige pealt rääkis Anil Seth, konverentsi peakorraldaja ja äge tüüp, keda on ka siin blogis mitmeid kordi mainitud. Ta räägib väga hästi ja jättis hea mulje.

Edasi anti mingi noore teadlase auhind “William James price” ja see läks Steve Fleming-ile (http://www.stevefleming.org/) töö eest, mida on kirjeldatud ka siin blogis. Noor neuroteadlane andis kohe tunnise loengu, kus kirjeldaski seda sama tööd ja mõningaid talle järgnenud katseid.

Edasi rääkis Victor Lamme, kes väitis, et kognitiivsed protsessid ja teadvustamine on teineteisest täiesti eraldiseisvad protsessid. Et me saame tegeleda mõttetööga nii, et me seda ei teadvusta ning ka vastupidi: meil saavad olla teadvuselamused ilma mõttetööta. Jällegi oli loeng hästi üles ehitatud ning mind pettis ta natukene ära – ehk meil on tõesti teadvuselamused, ehkki me neist ise ei teagi?

Edasi pakuti veini ja sööki suures saalis. Ei saanudki täpselt aru, et mis selle osa mõte oli ja kuidas käituma pidanuks. Uusi inimesi oli kohata raske, sisukaid vestlusi ei tundnud tekkivat. Küll aga oli tore lihtsalt inimesi jälgida.

Sissejuhatus on läbi, homsest läheb lahti.

Advertisements
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s