Esileht > ajuteadus, üldine, viited > Täna ETVs: ajutest

Täna ETVs: ajutest

Teadvuseteaduse huviline muidugi teab paljusid visuaalseid illusioone ja muid trikke, kuidas näiteks tähelepanu abil taju narritada ja teab, et parimad praktiseerivad tajuteadlased on taskuvargad ja mustkunstnikud, aga nende nähtuste teadmine ei tähenda, et me nende suhtes immuunsed oleksime – vahel ikka saame oma taju poolt petta ja ikka ja alati võivad need tajufenomenid meid üllatada ja rõõmustada.

Seega ongi tore tõdeda, et ETV on Eesti vaatajani toonud National Geographicu dokumentaalsarja Ajutest, kus “pannakse inimaju põnevate interaktiivsete katsetega proovile” (aitäh Kristjani emale selle vihje eest).

Ajutesti esimesed kaks osa on ETVs juba näidatud. Kolmas osa on ETVs eetris täna, kell 20.05. Kordus on homme, kolmapäeval, kell 12.05. Kolmandas osas “on vaatluse all taju ja aju võime luua meelte piiratud informatsioonist usaldusväärne maailm. Saate tegelaste ja ka vaatajatega tehakse rida katseid ning kui te kaasa mängite, näete asju, mida tegelikult pole, kuulete veidraid helisid, mis aju segadusse ajavad, ja lähete illusioonide õnge ka siis, kui olete ise pettuses osaline.”

Ma esimese kahe osa järelevaatamisvõimalust ETVst ei leidnud, aga ehk keegi targem teab viidata. Ingliskeelsed versioonid nii esimest kui ka teisest osast on aga internetis saadaval:


.
Kellele meeldivad populaarteaduslikud ja interaktiivsed loengud ajust, võiksid kindlasti vaadata ka Bruce Hoodi poolt jõulude aegu peetud loenguid.

Advertisements
Rubriigid:ajuteadus, üldine, viited
 1. jana
  august 28, 2012, 1:06 p.l.

  kahjuks ETV ei paku järelvaatamist sisseostetud saadetele (järelvaadatav vaid ETV omatoodang), kuid ikka aeg-ajalt kordab neid (saatesari “Ajutest” oli ka eetris juba kevadel 2012)

 2. jaanaru
  august 28, 2012, 1:27 p.l.

  aitäh, peaksin vist vahel siiski ka telekat vaatama, et toimuvaga kursis olla …

 3. august 31, 2012, 7:25 e.l.

  Üks tore illusioon, mida seal näidati: http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/5215215_460s_v1.jpg

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s