Esileht > ajuteadus, üldine, viited > Täna ETVs: ajutest

Täna ETVs: ajutest

Teadvuseteaduse huviline muidugi teab paljusid visuaalseid illusioone ja muid trikke, kuidas näiteks tähelepanu abil taju narritada ja teab, et parimad praktiseerivad tajuteadlased on taskuvargad ja mustkunstnikud, aga nende nähtuste teadmine ei tähenda, et me nende suhtes immuunsed oleksime – vahel ikka saame oma taju poolt petta ja ikka ja alati võivad need tajufenomenid meid üllatada ja rõõmustada.

Seega ongi tore tõdeda, et ETV on Eesti vaatajani toonud National Geographicu dokumentaalsarja Ajutest, kus “pannakse inimaju põnevate interaktiivsete katsetega proovile” (aitäh Kristjani emale selle vihje eest).

Ajutesti esimesed kaks osa on ETVs juba näidatud. Kolmas osa on ETVs eetris täna, kell 20.05. Kordus on homme, kolmapäeval, kell 12.05. Kolmandas osas “on vaatluse all taju ja aju võime luua meelte piiratud informatsioonist usaldusväärne maailm. Saate tegelaste ja ka vaatajatega tehakse rida katseid ning kui te kaasa mängite, näete asju, mida tegelikult pole, kuulete veidraid helisid, mis aju segadusse ajavad, ja lähete illusioonide õnge ka siis, kui olete ise pettuses osaline.”

Ma esimese kahe osa järelevaatamisvõimalust ETVst ei leidnud, aga ehk keegi targem teab viidata. Ingliskeelsed versioonid nii esimest kui ka teisest osast on aga internetis saadaval:


.
Kellele meeldivad populaarteaduslikud ja interaktiivsed loengud ajust, võiksid kindlasti vaadata ka Bruce Hoodi poolt jõulude aegu peetud loenguid.

Advertisements
Rubriigid:ajuteadus, üldine, viited
 1. jana
  august 28, 2012, 1:06 p.l.

  kahjuks ETV ei paku järelvaatamist sisseostetud saadetele (järelvaadatav vaid ETV omatoodang), kuid ikka aeg-ajalt kordab neid (saatesari “Ajutest” oli ka eetris juba kevadel 2012)

 2. jaanaru
  august 28, 2012, 1:27 p.l.

  aitäh, peaksin vist vahel siiski ka telekat vaatama, et toimuvaga kursis olla …

 3. august 31, 2012, 7:25 e.l.

  Üks tore illusioon, mida seal näidati: http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/5215215_460s_v1.jpg

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s