Esileht > ilma teadvuseta ..., viited > Kes kontrollib keda? Teadvusevälise töötluse nipid

Kes kontrollib keda? Teadvusevälise töötluse nipid

ETV näitas hiljuti näitab homme BBC dokumentaalsaadet “Out of control”, mis oli natuke ebaõnnestunult tõlgitud “alateadvuse alkeemiaks”. “Alateadvuse alkeemia” kõlab küll seksikalt ja kutsuvalt, kuid minu meelest on eesti haritlaskond kokku leppinud, et sõnade “unconscious” või “subconscious” vasted eesti keeles on “teadvustamata” või “teadvuseväline” või “eelteadvuslik”.

Igal juhul see dokumentaal kajastab teadvusevälise töötluse ja teadvustamata protsesside mõju meie käitumisele, emotsioonidele ja olemusele ja küsib, kas teadvuseväline töötlus kontrollib teadvust või vastupidi.

Kes ta ETVs maha magasid (nagu mina), Saade on eetris homme, teisipäeval, 2. oktoobril kell 21:30 ETV-2’s, kordus ETV’s laupäeval, kell 15:00. Aga endiselt võivad kõik vaadata ka ingliskeelset versiooni:

Advertisements
 1. jaanaru
  oktoober 1, 2012, 7:36 p.l.

  update: selgub, et sattusin enne vigase informatsiooni peale ja tegelikult on saade ikkagi eetris homme, teisipäeval, 2. oktoobril kell 21:30 ETV-2’s, kordus ETV’s laupäeval, kell 15:00.

 2. Krista
  oktoober 8, 2012, 9:17 e.l.

  ETV2-st on saanud kanal mõtlevale inimesele. Eilne dokk “Katse-eksituse meetodil”, mille kordus on 14. oktoobril, oli just nii inspireeriv ja sellisel professionaalsel tasemel, millist võiks riigitelevisioonist oodata. …ja seda mitte ainult käsitletava teema poolest, vaid ka vaatajasse suhtumise poolest. Sind koheldakse aruka inimesena, kes on võimeline kaasa mõtlema ja aru saama. Teisisõnu, vaataja tunneb end äärmiselt huvitavate inimeste seltskonnas ja originaalsete mõtete keskkonnas kaasatud olevat.
  http://etv2.err.ee/soovitame/575c59d7-e3d3-4a5b-99a3-840213fc7288

  ps. …ja see polnud eile õhtul sugugi ainus vaatamist vääriv saade sel kanalil 🙂

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s