Esileht > aju ja teadvus, viited > David Lodge – Mõtleb

David Lodge – Mõtleb

Kultuurilehe Sirp viimases numbris ilmunud kaasamõtlevast arvustusest selgub, et eesti keelde on tõlgitud David Lodge raamat “Thinks”. Tegu on ühe parima ilukirjandusliku teosega, mis on kirjutatud teadvuseteadusest, kuid lisaks teadvuseuuringutele pakub see teos intellektuaalseid pilguheite ka tehisintellekti, vaimufilosoofiasse ja akadeemilisse maailma. Lembit Liivaku arvamust raamatu kohta ja selle raamatuga seonduvaid mõttekäike saab lugeda Sirbist, eestikeelset raamatut saab osta raamatupoest ja kui kedagi huvitab originaalversioon, võib seda minu riiulist laenata. Head lugemist!

Advertisements
Rubriigid:aju ja teadvus, viited
 1. Bachmann
  oktoober 8, 2012, 10:45 e.l.

  Soovitan seda raamatut kindlasti. Lugesin seda originaalkeeles pärast seda, kui Melvin Goodale seda mulle ühel konverentsil soojalt soovitas (2004?). Raamatu teeb teadvuseuurijale topeltpõnevaks see, et — nagu räägitakse ka kuluaarides — tegelaskujudel on akadeemilises maailmas ja sealjuures tunnetuse uurijate hulgas ka omad prototüübid. David Lodge ise on doktorikraadiga ning ringelnud akadeemilise seltskonna hulgas aastaid, seega teab, millest — fantaasiavormis, aga cum grano salis — oma raamatus räägib. Kindlasti on raamatu suureks plussiks, tegelikult Lodge’i kaubamärgikski, mõnus huumor ja kohatine iroonia ning satiir. (Ja ärgem unustagem, et sama mees kirjutas sellise akadeemilisele inimesele mõnugaloetava oopuse nagu Small World, mis lõi laineid juba alates 80-ndatest.)

 2. jana
  oktoober 8, 2012, 11:44 e.l.

  muide varem on ka eesti keeles ilmunud David Lodge „Väike maailm“ (eelmises postituses soovitatu), „Ühest kohast teise“ ja „Väärt töö“.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s