Esileht > Üritused, üldine > TEDxTartu 2012

TEDxTartu 2012

TED on üks ägedamaid konverentsisarju maailmas: 18 minuti jooksul esitavad oma ideid ja visioone maailma tipptegijad (mõtlejad, visionäärid, majandustegelased, poliitikud, teadlased, meelelahutajad …). Me oleme siin blogis ka jaganud mitmeid TEDi loenguid, näiteks Daniel Wolpertilt ja Antonio Damasiolt. TEDi korraldatakse Kalifornias, USAs, ja on väga tore, et vastavaid ettekandeid saab netist jälgida. Kuid veelgi toredam on traditsioon korraldada iseseisvaid TEDi-laadseid ürituse, niiöelda TEDx’e. Ja kõige toredam on see, et neid TEDx’e on korraldatud ka Eestis – TEDx Tallinn ja TEDx Tartu. Mul on tohutult hea meel, et Eestis on inimesi, kes on leidnud aja, energia ja viitsimise selliseid üritusti korraldada.

Nagu postituse pealkiri ka vihjata võib, on peagi tulemas TEDxTartu 2012. Peagi on juba paari päeva pärast – sel laupäeval, 10. novembril. Esinejate nimekiri on tore. Kuna selle aasta TEDxTallinnal juba oli üsna palju ajuteadust, siis laupäevases TEDxTartul teadussessioonis on vaade teadusele mitmekesisem: esinemas on Ahhaa teaduskeskuse juht Andres Juur, tuntud vaimufilosoof Bruno Mölder ja keemik-insener Rainer Küngas. Aga ärge muretsega, sutsuke ajuteadust on siiski sinna kõige hulka segatud ka!

Niisiis, kuidas seda üritust jälgida? Üks võimalus on liituda mõne TEDxi ühisvaatamisega. Kuid kõigile üksiküritajatele võib rahustuseks öelda, et väidetavalt ilmub laupäeva hommikul, ürituse alguses, nii kella 10 ajal hommikul, ürituse kodulehele viide, kust saab laiv-ülekande avada. Nii et kui teid huvitab, siis katsuge endale sel laupäeval vajalikul määral aega, kohvi ja kommi varuda ja nautige TEDxi-kogemust.

Advertisements
Rubriigid:Üritused, üldine
  1. jaanaru
    detsember 19, 2012, 11:19 e.l.

    Selle aasta TEDxTartu videod on üleval! http://www.tedxtartu.org/vaata.html

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s