Esileht > aju ja teadvus, inimlikud postitused, teadvuseteadus > Kolm on kohtu seadus: järjekordne meie omaga samasisuline artikkel

Kolm on kohtu seadus: järjekordne meie omaga samasisuline artikkel

Olen pajatanud probleemist teadvuse neuronaalsete korrelaatide otsinguil: me küll tahaks leida neid neuronaalseid protsesse, mis on vahetult seotud teadvuselamusega, kuid meie katseparadigmad annavad meile tulemuseks ka protsessid, mis tegelikkuses eelnevad või järgnevad teadvuselamusele. Olen kirjeldanud, et leides, et üks teine uurimisgrupp oli vahetult enne meid ka sarnased ideed kirja pandud, olin esialgu löödud, kuid tänu lähedaste toele jõudsin kiiresti arusaamale, et see teise grupi töö on hea, sest ta näitab, et meie uurimisprobleem on tõepoolest aktuaalne (mitte ainult meie enda peas kinni). Aga kolm on kohtu seadus (eriti, kui ka sisuks on 3 erinevat teadvusega korreleeritud protsessi …), seega oli ju isegi mõneti oodata, et ilmub ka kolmas samasisuline töö veel kolmanda grupi poolt. Ja tõepoolest, nädala eest leidis mu juhendaja Sergenti ja Naccache artikli, kus ei tsiteerita ei meie tööd ega ka Tom de Graafi tööd, aga mis sisaldab samu ideid, samu argumente ja sama probleemi kirjeldust.

Ju näitab see kolmas artikkel lihtsalt seda, et probleem teadvusele eelnevate ja järgnevate neuronaalsete protsessidega on piisavalt triviaalne, jõudmaks mitmete teadlaste teadvusesse samaaegselt. Samas tähendab see aga ka seda, et see probleem on piisavalt tähtis – miks muidu kolm gruppi tema üle mõtlevad ja temast artiklid kirjutavad. Loodame, et see artiklitrio paneb teadvuseteaduse rattad käima ja teadvuseteadlaste veskikivid jahvatama.

Advertisements
  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s