Esileht > aju ja teadvus, inimlikud postitused, teadvuse teooriad > Teadvus: neuronite aktiivsuse peegeldus

Teadvus: neuronite aktiivsuse peegeldus

Kuidas tekib füüsikalistest ja keemilistest protsessidest subjektiivne teadvuselamus? Kuidas võrkkestale jõudva sisendi põhjal rekonstrueeritakse ajus see, mis maailmas toimus? Rafael Malach, Iisraelis töötav neurobioloogia professor ja tuntud nägemistaju uurija, on kirjutanud sellest kokku oma teooria.

Rafael Malach on kaua teadvuse üle mõelnud ja teinud mitmeid olulisi eksperimente. Tema eksperimendid on köitnud ka meie tähelepanu, kuna meil oli põhjust arvata, et need tulemused ei tähenda päris seda, mida prof. Malach arvab. Kuid oma kriitikat kokku kirjutades oligi meil mureks, et prof. Malach pole oma teoreetilist seisukohta kuskil põhjalikult selgitanud. Teadvuse teooriaid on välja pakkunud küll mitmed, näiteks Tononi või Dehaene, kuid Malachi teooria seni selgelt kirjas polnud.

Nüüd, antud kirjatükis, on ta võtnud aega, et selgitada oma visiooni sellest, kuidas visuaalses korteksis tekib teadvustatud kujutis sellest, mida me näeme.

Rafael Malachi artikkel on kenasti kokku pandud populaarteaduslik teos, mis annab tema perspektiivist ülevaate teadvuse probleemist ja selle lahendamisest. Artikkel on kirjutatud nii mõistetavalt, et ma panin antud postituse koguni “inimlike postituste” kategooriasse – kui kellelgi on kunagi vaja hästi sõnastatud ülevaadet teadvuse mõistatusest ja nägemistajust, siis on Rafael Malachi töö heaks tugimaterjaliks. Head lugemist!

  1. Kommentaare veel pole.
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s