Esileht > ajuteadus, noorele teadlasele, viited > Internetikursused ajust ja arvutuslikust ajuteadusest

Internetikursused ajust ja arvutuslikust ajuteadusest

Internetiajastu muudab ka seda, kuidas me õpime. Internetis on saadaval palju videoloenguid, millest mitmeid oleme siin blogis reklaaminud, kuid lisaks videoloengutele on viimaste aastate jooksul kättesaadavaks muutunud ka mitmed kursused. Näiteks hiljuti levitasime videosid loengusarjast Alleni instituudist ja oleme muuhulgas vahendanud ka viiteid internetikursusele teadvuse teaduslikust uurimisest. Kuid nüüd on tekkinud võimalused lisaks passiivsele vaatamisele ka aktiivselt kursustes kaasa lüüa. Vaadake näiteks Coursera virtuaalset ülikooli!

Just Coursera alt ongi kohe-kohe algamas kaks loengusarja, mida ma kõigile soovitaksin:

1. Tuntud ajuteadlane Idan Segev peab 9-nädalase kursuse “Sünapsid, neuronid ja aju”. See kursus hakkab kohe, 31. märtsil. Minu teada on nii, et kui end kursusele registreerida, saab kursuse videosid vaadata ka hiljem ja ei pea päris reaal-ajas kaasa lööma. Samuti on minu teada vähemalt osades kursustes võimalik videosid vaadata ka ilma kursusele registreerimata. Kui keegi on mingites Coursera kursustes aktiivselt kaasa löönud ja teab täpsemalt, siis palun kommenteerige.

2. Tuntud arvutusliku ajuteaduse eestvedajad Rajesh Rao ja Adrienne Fairhall alustavad 19. aprillil kursust “Arvutuslik Neuroteadus”, mida ma ka soojalt soovitan. Nagu olen ka varem öelnud, võib just arvutuslikus neuroteaduses peituda Eesti neuroteaduse tulevik (meil pole hetkel tipptehnoloogiaid eksperimentide läbiviimiseks, kuid meil on nupukad noored inimesed ja tugev IT-haridus).

Idan Segevi kursusest on olemas ka tutvustus:

.
Lisaks on juba võimalus vaadata ta kursuse esimese nädala videosid! Head õppimist!

Advertisements
 1. jaanaru
  märts 28, 2013, 10:17 e.l.

  Need esimese nädala videod, mida mainin postituse lõpus, on tänaseks taas maha võetud, aga eks nad tulevad peagi taas (aga vb ainult neile, kes kursust kaasa teevad)

 2. märts 29, 2013, 7:10 e.l.

  Registreerisin end mõlemale, aitäh info eest! Võtan hetkel ühte ADHD kursust (https://www.coursera.org/course/adhd) ja tolle puhul on nii, et videote vaatamiseks pidi siiski end kursusele registreerima, kuid mingeid kohustusi sulle sellega ei kaasne – ise tead, kui palju sa osaled. Tunnistuse saad siis, kui võtad õppetööst osa, s.t. vaatad läbi videod ja sooritad kontrolltööd.

 3. aprill 2, 2013, 2:22 p.l.

  Ma võtan teist kursust. Kui keegi veel võtab, siis võtke ühendust! 🙂

 4. jaanaru
  aprill 3, 2013, 7:31 e.l.

  ma ise võtan mõlemat, aga ei ole kindel, kas kõiki loenguid jõuan teha ja kas on aega kõigiks kodutöödeks.

 5. aprill 3, 2013, 9:48 e.l.

  Võtan mõõdukalt mõlemat. Eks näis, kui suureks koormus kujuneb.

 6. jana
  aprill 3, 2013, 7:06 p.l.

  kas registreerimine ” enroll for free” on see, kus mingeid kohustusi registreerimisega ei kaasne

 7. jaanaru
  aprill 4, 2013, 5:22 e.l.

  jah, Jana. Kui kõik ülesanded (mis on videode keskel, aga millest saab ka üle hüpata) ära teed ja eksami ka, siis saad sertifikaadi. Aga kui ei tee ära, siis lihtsalt ei saa sertifikaati, midagi ei juhtu.

 8. jaanaru
  aprill 9, 2013, 8:49 e.l.

  vihje “kogu aeg on kiire” elustiiliga inimestele: videode all vasakul on ka tore nupp, mis paneb loenguvideo 2x kiiremini käima.

 9. jaanaru
  aprill 23, 2013, 12:01 p.l.

  Rajesh Rao viskab vahel ikka nalja ka. Ma täitsa naersin ta esimese loenguseeria viimase loengu alguse mütsihuumori peale.

 10. Jana
  oktoober 2, 2013, 7:49 e.l.

  31.10.2013 algamas uus loeng: Fundamentals of Neuroscience, seekord mitte Courseras vaid keskkonnas edx , link tutvustusega siin https://www.edx.org/course/harvard-university/mcb80-1x/fundamentals-neuroscience-part-i/925

 11. jaanaru
  oktoober 2, 2013, 9:35 e.l.

  Jana, suur tänu selle leiu eest! Seal samas keskkonnas algab ka “neuronaalse dünaamika” kursus, mida annab maailmakuulus teoreetiline ajuteadlane Wulfram Gerstner – https://www.edx.org/course/epfl/bio465x/neuronal-dynamics-computational/1024

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s