Esileht > aju ja teadvus, ajuteadus, Üritused > M.Larkumi loeng Tartus 20. juunil

M.Larkumi loeng Tartus 20. juunil

Aastaid tagasi lugesin ma ühte hämmastavat Nature’i artiklit, kus elegantselt demonstreeriti, et korteksi püramiidrakud on samaaegsuse detektorid – samaaegselt erinevatesse korteksi kihtidesse saabuv sisend tekitab neis rakkudes kvalitatiivselt teistsuguse aktiivsusmustri. See tulemus on väga oluline korteksi tööprintsiipide ja ehk ka teadvuse mõistmiseks, seega peaks kõiki lugejaid rõõmustama, et selle artikli esimene autor Prof. Matthew Larkum tuleb Eestisse ja annab oma teadustöödest avaliku loengu A cellular mechanism for cortical binding with implications for conscious perception.

Loeng toimub 20. juunil kell 11.00 Tartus, Lossi tn 36-215

Tartu Ülikooli Käitumis-, Sotsiaal- ja Terviseteaduste Doktorikooli kodulehelt võime loengupidaja tutvustuseks lugeda järgmist: Matthew Larkum kuulub maailmas juhtivate teadlaste hulka valdkonnas, kus uuritakse ajukoore püramiidrakkude töömehhanisme seoses nende rolliga taju- ja teadvusprotsessides ning keskendudes sellele, kuidas need mehhanismid osalevad suuremates närvivõrgustikes viimaste alusmoodulitena. Dr. Larkumi mentor aastatepikkuses järeldoktorõppes oli Nobeli preemia laureaat (1991) Bert Sakmann. Larkum on publitseerinud korduvalt juhtivates ajakirjades Nature, Science, PNAS, jmt. /../ Ettekanne peaks eeskätt huvi pakkuma neurobioloogidele, biokeemikutele ja -füüsikutele, (neuro)geneetikutele, psühholoogidele, psühhiaatritele, (neuro)farmakoloogidele, neuroloogidele, anestesioloogidele, neuroinformaatikutele, kuid oodatud on kõik huvilised.

Advertisements
  1. Bachmann
    juuni 14, 2013, 8:14 p.l.

    Olgu muuhulgas märgitud, et Dr Larkum on ka väga hea viiuldaja. LIsaks teadusele oli seegi üheks jututeemaks, kui ma ta meie laborisse külla kutsusin.

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s