Esileht > üldine, inimlikud postitused, viited > Matemaatika õhtuõpik poodides!

Matemaatika õhtuõpik poodides!

Matemaatika õhtuõpik, Hooandja platvormi kõige edukam projekt, on viimaks raamatupoodides! Autorid on mu vend Juhan Aru, sõber Kristjan Korjus ja kunstnik Elis Saar, niisiis olen ma ilmselgelt mingil määral kallutatud, kui ütlen, et tegu on suurepärase teosega, raamatuga, mis sobib raamaturiiulile kõigile. Aga olen veendunud, et samale järeldusele jõuab igaüks, kes raamatusse korrakski sisse vaatab (lugege näiteks 9. peatüki algusest …). Raamat on otseselt eelkõige mõeldud gümnaasiumiõpilastele, kuid omast kogemusest võin öelda, et sellises vormis on see matemaatika fantastiline lugeda ka kõigile, keda huvitab mõtlemine üldisemalt. Nalja saab palju, illustratsioonid on nauditavad, vanad kuivad valemid ja teoreemid saavad elu ja uue hinguse sisse … ah, mis ma seletan: minge ja sirvige raamatupoes ja veendute ise, et tegu on tõeliselt toreda teosega, hea intellektuaalse ajaviitega.

Matemaatika õhtuõpikul on ka koduleht, kus saab üles märkida raamatust leitavaid vigu ja kirjutada autoritele tänusõnu. Sinna lehele ilmub aprillis ka kogu raamat, mida saab siis sealt mõnuga alla laadida. Aga mina küll nii kaua selle raamatu uurimisega oodata ei maldaks, vaid soovitan teil kõigil Matemaatika õhtuõpikut uudistada lähimas raamatupoes! Matemaatika on (jälle?) vahva!

matemaatika-500x500

Advertisements
 1. Jana
  november 27, 2013, 7:21 p.l.
 2. jaanaru
  detsember 11, 2013, 7:00 p.l.
 3. jaanaru
  detsember 14, 2013, 2:00 p.l.

  Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm arvab Matemaatika Õhtuõpikust hästi: http://www.ut.ee/et/uudised/rektor-tunnustab-noorte-algatust-raamatu-matemaatika-ohtuopik-koostamisel

 4. jaanaru
  detsember 16, 2013, 6:00 p.l.

  Viimase kommentaari kohta ka ERRi videolõik: http://uudised.err.ee/index.php?06293212

 5. vanaisa
  detsember 16, 2013, 9:40 p.l.

  Lubasin eile õhtul kinkida selle raamatu tütretütrele, aga täna selgus, et on läbi müüdud. Loodetavasti tuleb lettidele uus partii…

 6. jaanaru
  detsember 17, 2013, 6:08 e.l.

  tere, vanaisa. Muret pole vaja tunda: ehkki kirjastajad algul ei arvanud, et projekti saadab selline menu, on nad nüüd mõistnud, et toodet on tarvis juurde ja Matemaatika Õhtuõpiku uus trükk peaks ilmuma juba lähipäevil.

 7. jaanaru
  aprill 7, 2014, 6:44 e.l.

  matemaatika õhtuõpik nüüd internetis tasuta kättesaadav: http://6htu6pik.ut.ee/?page_id=7 (Tartu Ülikooli uudis ka selle kohta: http://www.math.ut.ee/et/uudised/menukas-matemaatika-ohtuopik-veebis-tasuta-allalaetav )

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s