Esileht > ajuteadus, arvutuslik ajuteadus > Arvutusliku ajuteaduse kursused Tartus!

Arvutusliku ajuteaduse kursused Tartus!

Suvel alustas Tartu Ülikooli Arvutiteaduste Instituudis uus Arvutusliku ajuteaduse rühm. Seda juhib Raul Vicente, peosaarelt Mallorcalt pärit füüsiku haridusega ajuteadlane.

Nüüd, kevadsemestril pakub Raul Vicente ja tema grupp kahte arvutusliku ajuteaduse kursust, milles on osalema oodatud ka tudengid väljaspoolt Arvutiteaduste Instituuti.

Loengus Sissejuhatus arvutuslikku ajuteadusesse (MTAT.03.291) käsitletake … arvutuslikku ajuteadust, nii arvutusprotsesse ajus kui ka aju ennast. Osa nendest teadmistest on mõnel lugejal kindlasti juba mõnest teisest loengust olemas, kuid arvutuslik ajuteadus ja Raul vaatavad nendele probleemidele kindlasti pisut teisest vaatenurgast. Räägitakse ajuandmete analüüsist, kuid eriti arvutusliku ajuteaduse elementidest – informatsioonist, erineva skaala mudelitest, aga ka sellest, kuidas nende mudelite abil üritatakse kognitiivseid fenomene selgitada. Loenguga kaasneb ka praktikum. Olles Rauliga sellest kursusest rääkinud, tean et ta pühendub väga selle kursuse kokkupanekule ja huvitavaks tegemisele, seega soovitan kursust kõigile, keda paeluvad arvutusprotsessid ajus.

Loengust sõltumatuna võib võtta arvutusliku neuroteaduse seminari (MTAT.03.292), kus arutame erinevaid klassikalisi artikleid arvutuslikust ajuteadusest, ajuteadusest ja eksperimentaalpsühholoogiast. Seminari jaoks valitakse viimase paari dekaadi artiklite hulgast need, mis on olnud läbimurdelised, kuid on samas ka hästi kirjutatud, ja arutatakse nende tähendust tänapäeva ajuteadusele. Nende kõrval on loodetavasti ka uuemaid artikleid, mis illustreerivad seda, mida ja kui palju me ajust praegu teame ja mida veel uurida tuleb.

Arvutuslik ajuteadus Tartus alaku!

Advertisements
 1. Anonüümne
  veebruar 2, 2014, 2:08 p.l.

  elutee lätte kaunil rajal te astute tulevikku, alateadvuse koobastes mängite pimesikku, koolitage põdramaja Jahimees ümber headuse ja armastusega, ehk on aju käskluses kinni, muutke oma mõttemustrit, siis aju formuleerib ise ennast ümber…?

 2. Aednik
  veebruar 2, 2014, 6:44 p.l.

  Tõsi-tõsi kui vastused potsuksid kui küpsenud õunad sügisetuules võiks muidugi rahulikul südamel laulda ja loota et varsti saab krõmpsata.

 3. veebruar 6, 2014, 10:16 e.l.

  Kas seda kursust või materjale saab ka ilma üliõpilaseks olemata näha ?

 4. jaanaru
  veebruar 6, 2014, 3:50 p.l.

  materjale saab ikka, kui kirjutada ja küsida; loenguid sel aastal vist videosse ei võeta; aga tasub vaadata ja otsida internetist ka videodega arvutusliku ajuteaduse loenguid mujalt ülikoolidest, nt https://www.coursera.org/course/compneuro (ehkki muidugi Rauli omad on ägedamad).

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s