Raamat

See leht ja kogu see ajaveeb on mingil määral raamatu “Tähelepanu ja teadvus” (Tänapäev, 2009; http://www.tnp.ee/raamat?id=822) koduleht. Reklaami me siin oma raamatule ei tee, vaid pigem vastupidi: siia üritaks koguda vihjeid ja parandusi selle kohta, mis raamatus kas kogemata või teadmatusest eksitavalt kirja saanud on – trükivead, kui neid peaks olema; vead viidetes, kui neid on; muud vead. Ühesõnaga kõik, mille teadmine aitaks meil raamatu tulevasi versioone (kui midagi üldse tulema peaks) paremaks ja täpsemaks muuta.
Samuti on see õige koht, et esitada küsimusi raamatuga seonduva või raamatus kirjutatava kohta. Lühematele teemadele vastame siin kommentaaride all, laialdasemad probleemid saavad arutletud selle netilehe blogiosas. Muidugi ootame siia ka kõiki teisi kommentaare raamatu ja raamatus kirjutatu kohta: kiitust ja kriitikat, mõtteid ja kõike muud võimalikku.

Jaan Aru ja Talis Bachmann

 1. jaanaru
  jaanuar 22, 2009, 7:13 p.l.

  nagu arvata oligi, on just eelkõige internetimaailmas ajavahemikus raamatu kirjastusse saatmisest selle ilmumiseni palju muutunud. seega on Lisa III all järgmised ebatäpsused:

  – internetis vabalt kättesaadava teadvuseajakirja Psyche koduleht on liikunud aadressile http://www.journalpsyche.org/ (kajastasime seda liikumist ka oma blogis)
  – teine netipõhine teadvuseajakiri Science & Consciousness Review on ka oma kodulehte liigutanud – nüüd on ta aadressil http://sciconrev.org/

 2. Jaan
  märts 28, 2009, 1:59 p.l.

  avastasin, et raamatus on viidete all puudu (või siis on vale) viide Naccache ja Dehaene 2001. aasta tööle, mis on mainitud tekstis reaktsioonipraimimise juures – Naccache, L., & Dehaene, S. (2001). Unconscious semantic priming extends to novel unseen stimuli. Cognition, 80, 215-229.

 3. jaanaru
 4. Jaan
  august 6, 2009, 3:40 p.l.

  värskest Akadeemiast võib leida Andres Soosaare arvustuse meie raamatule! head lugemist

 5. jaanaru
  september 8, 2009, 6:47 p.l.

  A. Soosaare arvustuse võib nüüd leida ka internetist: http://www.andressoosaar.com/uploads/4/5/6/0/4560448/aru_bachmann.pdf

 6. juku
  september 14, 2009, 9:58 p.l.

  Kas teie suurepärane teos ei võiks internetis veebiraamatuna olla?

 7. jaanaru
  september 15, 2009, 8:53 e.l.

  minul autorina ei oleks selle vastu kindlasti midagi, kuid oluline on siinkohal ilmselt hoopis see, mida kirjastus sellest plaanist arvaks

 8. jaanaru
  oktoober 30, 2009, 12:46 p.l.

  Iiris Luiga on kirjutanud kena tutvustuse meie raamatule Eesti Psühholoogide Liidu Laualehes: http://epll.planet.ee/modules.php?name=News&file=article&sid=18

 9. annika
  mai 18, 2011, 7:00 e.l.

  lk. 316 teises lauses on :”Keha hapnikuaatomite muidu juhuslikes suundades orienteeritud tuumad (prootonid) asetuvad magnetväljas samasuunaliselt”. tegelikult on selles lauses juttu vesinikuaatomi tuumadest…(ilmselt on näpukas sattunud sisse, kuna pärast on juttu hapnikurikkast hemoglobiinist…)

 10. jaanaru
  mai 18, 2011, 7:26 e.l.

  aitäh, Annika! Eks sellises raamatus tuleb suuremaid või väiksemaid apsakaid ikka sisse ja on väga tähtis, et need esile tuuakse ja et nad kõigi lugejate jaoks siin nähtavad oleksid. seega kutsun veelkord üles kõiki, kes on raamatus suuri või väikeseid vigu leidnud, neid siia kirja panema.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s